10 grudnia 2023 roku małżeństwa wraz z dziećmi z Sektora Podkarpackiego spotkały się na Święcie Karty w Kościele Św. Michała
Archanioła w Łańcucie.

Licznie przybyłe ekipy rozpoczęły spotkanie od Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Słowniaka, w trakcie której Słowo Boże pięknie wygłosił ks. Radosław Zawaleń. Na zakończenie Mszy Świętej Kartę Equipes Notre-Dame przyjęło 5 małżeństw tworzących ekipę nr 9 z Leżajska. W podziękowaniu za podjęcie się posługi pilotażu leżajskiej ekipy drobne upominki wręczono Monice i Grzegorzowi Szubartom oraz Dominice i Bartkowi Mroczkom z ekipy nr 5. Serdeczne podziękowania otrzymali także Zosia i Adam Grabowscy za dotychczasowe pełnienie posługi jako para łącznikowa i podjęcie nowego wyzwania w postaci pilotażu dla małżeństw z Krzemienicy.

Po umocnieniu na duchu i wspólnym pamiątkowym zdjęciu uczestnicy udali się wzmocnić ciało pysznym barszczykiem, by następnie wysłuchać konferencji pana Dariusza Zalewskiego, propagatora idei edukacji klasycznej o tym: „Jak poprawić efektywność procesu wychowawczego i/lub naprawić uprzednio popełnione błędy”. Pomimo trudnego tematu panu Dariuszowi udało się rozbawić nieco słuchaczy i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących sposobów radzenia sobie w trudnych wychowawczo sytuacjach. Wszystkim, którzy chcieliby bliżej poznać ideę edukacji klasycznej polecamy stronę  www.edukacja-klasyczna.pl, gdzie można znaleźć artykuły, dotychczas wydane publikacje oraz zapisać się na różnego rodzaju kursy edukacji klasycznej w praktyce.

Następnie Agnieszka i Szczepan Paproccy – para odpowiedzialna leżajskiej ekipy – podzieliła się swoimi refleksjami z odbytego pilotażu i duchowymi owocami płynącymi z uczestnictwa w Ruchu Equipes Notre-Dame. Doradcy duchowi ekip jak i uczestnicy spotkania mieli okazję poznać też nowego doradcę duchowego ekipy z Leżajska, dominikanina o. Grzegorza Kluza, który po uroczystym odmówieniu Magnificat, udzielił wszystkim na zakończenie swojego ojcowskiego błogosławieństwa.

Niech dobry Bóg obdarzy łaskami wszystkie małżeństwa, które poświęciły swój czas i trud w
przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

Przygotowanie relacji: małżeństwa ekipy 9. z Leżajska

Zdjęcia: Piotr Fryń z ekipy 8.