„ Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie…” Mt 10, 8b.

W myśl tych słów w dniu 4 grudnia 2021 roku zgromadziliśmy się w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej, aby wspólnie radować się z okazji Święta Karty Equipes Notre Dame. Możliwość spotkania małżeństw z całego sektora zawsze jest powodem do radości i uwielbienia Boga we wspólnocie.

Nasze spotkanie zaczęliśmy od adoracji Najświętszego Sakramentu, którą poprowadziły małżeństwa z ekipy w Szumowie. Następnie podczas agapy  mogliśmy doświadczyć ogromnej gościnności ze strony kapłanów posługujących w Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej. Piękny ośrodek, z bogatą ofertą duszpasterską dla dorosłych i młodzieży, gdzie czuje się ducha bożego. Przywitał nas ks. Andrzej Surdykowski, konferencję wygłosił ks. Marek Żmijewski – moderatorzy Centrum Ewangelizacji.

Nieważne jaki mamy staż we wspólnocie, czy jest to kilka miesięcy czy kilka lat, zawsze jesteśmy zaproszeni do utrzymania nowego serca w Bogu do „ŚWIEŻOŚCI” – mówił ks. Marek. Każde spotkanie wspólnoty to w pierwszej kolejności spotkanie z Bogiem. To On nas jednoczy, wokół Niego się gromadzimy i dla Niego przychodzimy, On uzdalnia nas do relacji w małżeństwie i ekipie. To Bóg nas ZACHWYCA. Czerpiąc ze źródła i łamiąc chleb na Eucharystii budujemy w sobie ten zachwyt Bogiem. On każdego dnia jest inny bo sytuacje w których się znajdujemy oraz nasze serca są inne. Dlatego każdego dnia powinniśmy zadbać o ciągłą świeżość w przeżywaniu swojego powołania we wspólnocie. Kościół  w swoim bogactwie ma tyle narzędzi, które mogą nam w tym pomóc.

Dopełnieniem naszego świętowania była Eucharystia pod przewodnictwem doradców duchowych Ekip. Posileni Słowem i Ciałem Chrystusa mogliśmy pochylić się nad sprawami naszego Ruchu. W obecności pary sektora, małżeństwa z ekipy w Kołakach uroczyście przyjęły Kartę END.  A następnie Basia i Kazik Karwowscy powołali dwa małżeństwa z Somianki (z ekipy S1 i S2) do posługi pary informacyjnej. Spotkanie zakończyło się wspólnym Magnificat oraz pamiątkowym zdjęciem.

Chwała Panu!

Ewelina i Damian Pachulscy