W dniu 9 grudnia 2023r. w  Sektorze Wielkopolska C obchodziliśmy Święto Karty.

Rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym w Skórzewie, którą odprawił doradca duchowy naszego sektora ks. Michał Nowacki, w koncelebrze z ks. Krzysztofem Musiałem doradcą ekip C1 i C11 i ks. Zygmuntem Zimnawoda doradcą ekipy C9. Bardzo cieszyliśmy się z zaangażowania i obecności naszych doradców duchowych. Podczas wygłoszonego kazania ks. Michał wskazywał na znaczenie adwentu jako okresu oczekiwania na przyjście Pana oraz czasu odkrywania głębi Eucharystii. Nawiązał również do słów ojca Caffarela na temat Eucharystii, która jest źródłem wielu łask dla małżonków i „przyczynia się w potężny sposób do wzbogacenia naszej miłości małżeńskiej  oraz całego życia rodzinnego”. Zachęcamy do wysłuchania całego kazania ks. Michała pod poniższym linkiem.

W trakcie Mszy Św. po raz pierwszy Kartę END przyjęli Magdalena i Tomasz małżeństwo, które dołączyło do ekipy C9 z Zielonej Góry.

Po mszy świętej mieliśmy spotkanie, na którym świadectwo wygłosili Danusia i Marek Szczepaniakowie – pełniący posługę Pary Odpowiedzialnej Regionu 1 i jednocześnie członkowie ekipy C3 naszego sektora. W swoim świadectwie Danusia  i Marek w poruszający sposób opowiedzieli o swojej drodze małżeńskiej w odkrywaniu Karty END i znaczeniu punktów wysiłku w budowaniu miłości małżeńskiej. W obrazowy sposób pokazali jak ważne są: przyjęcie w pełni –  bez zastrzeżeń i wyjątków całego charyzmatu Ruchu END i wewnętrzna gotowość małżeństwa do weryfikacji, czy droga formacji, jaką proponuje END jest naszą drogą. Całe świadectwo Danusi i Marka można usłyszeć pod poniższym linkiem.

Następnie mieliśmy spotkania w grupach, dzieląc się swoimi refleksjami na temat wpływu jaki ma formacja w END na przeżywanie Eucharystii oraz tego, czym jest dla nas Karta END i duchowość Ruchu.

Ostatnim punktem spotkania była Agapa – czas na rozmowy i bliższe poznanie. W trakcie Agapy swoją prezentację miały też ekipy organizujące spotkanie, tzn. ekipa C10 z Dąbrówki i ekipa C11 z Tarnowa Podgórnego. Najmłodszych uczestników odwiedził też Św. Mikołaj z upominkami.

Chwała Panu.

(tekst Kasia i Mirek Stolarkowie, zdjęcia Adam Budzichowski, nagrania Marek Szczepaniak)