W niedzielę 10 grudnia na poznańskich Naramowicach w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej małżeństwa Sektora Wielkopolskiego świętowały siedemdziesiątą rocznicę proklamowania Karty END.

Organizatorem uroczystości były ekipy Poznań 1, Poznań 6 i Poznań 15. Bardzo miło było nam gościć małżeństwa ze Szczecina – Annę i Jacka oraz Dorotę i Rafała, które już drugi rok wytrwale poszukują małżeństw, aby jako ekipa mogli kontynuować drogę duchowości małżeńskiej, oraz Magdalenę i Łukasza z ekipy pracującej w Norwegii. Uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył w imieniu ks. Biskupa Damiana Bryla ks. Paweł Pacholak przewodniczący Rady Duszpasterstwa Rodzin oraz doradca duchowy ekip Poznań 14 i Poznań 17, przy współudziale ks. Krzysztofa Musiała doradcy ekipy sektora, ks. Roberta Ciżewskiego doradcy ekipy Poznań 13, ks. Marcina Głowińskiego doradcy ekipy Poznań 18 oraz ks. Mateusza Kubiaka doradcy ekipy z Szamotuł.  W czasie sprawowania Eucharystii Kartę Ruchu END przyjęły dwa małżeństwa kończące pilotaż indywidualny – Marianna i Filip z ekipy Poznań 17 oraz Aleksandra i Bartosz z ekipy z Tarnowa Podgórnego. Po zakończeniu Mszy świętej, kiedy rodzice już oddali swoje pociechy pod opiekę opiekunów organizujących w sąsiednich salkach zabawy dla najmłodszych, konferencję dotyczącą wspomnienia życia Ojca Caffarela wygłosił ks. Krzysztof Musiał. Następnie Paulina i Marek Liszkowscy przybliżyli początki Ruchu we Francji oraz sytuację i okoliczności w jakich powstała Karta END. Zwieńczeniem konferencji było świadectwo Małgosi i Mariusza Dworaczyków, którzy podzielili się swoimi przemyśleniami  odpowiadając na pytanie : – „Jak Ojciec Caffarel kierując się myślą Bożą wpłynął na nasze życie  i doprowadził nas do odkrycia Sakramentu Małżeństwa jako naszej drogi do świętości” i odśpiewanie Magnificat. Uroczystość zakończyliśmy agapą kosztując pyszną treściwą zupę oraz słodkości, które tradycyjnie przyniosły wszystkie małżeństwa na wspólny stół. Bardzo ucieszyła nas informacja organizatorów o pojawieniu się świętego Mikołaja, który przy wsparciu dwóch małych pomocników obdarował naszych milusińskich cukierkami.
Pragniemy jeszcze raz bardzo podziękować wszystkim  za obecność i wspólną modlitwę , organizatorom za trud włożony w przygotowanie uroczystości Święta Karty, a w szczególności ks. Mieczysławowi Nowakowi proboszczowi miejsca za gościnne przyjęcie, Doradcom duchowym za Eucharystię, księdzu Pawłowi za wygłoszone słowo pasterskie, naszym kochanym muzykom, dzięki którym nasze modlitwy wraz z ich muzyką wznosiły się do Pana. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tego dnia serdeczne Bóg zapłać.

Paulina i Marek  Liszkowscy

Zdjęcia z naszej uroczystości można obejrzeć korzystając z linku:

https://photos.app.goo.gl/WJvtMVjajKFrKmvK2