W niedzielę 11 grudnia 2016 roku małżeństwa z Sektora Wielkopolskiego spotkały się w  Tarnowie Podgórnym, aby wspólnie świętować 69 rocznicę uroczystego ogłoszenia Karty Equipes Notre Dame. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele parafii pw. Wszystkich Świętych.

Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Biskup Damian Bryl powitany przez parę sektora Anię i Jurka Kolbuszów. Ksiądz biskup wyraził radość z obecności naszego Ruchu w Archidiecezji. Podkreślił ważność duchowego wzrostu małżeństw i promieniowania przykładem na swoje rodziny i otoczenie.

Poza biskupem mszę św. koncelebrowało jeszcze 5-ciu księży. Byli to proboszcz ks. Adam Prozorowski, ks. Rafał Czerniejewski – doradca Ekipy Regionu I  i ekipy Poznań 8, nasi doradcy duchowi – ks. Paweł Pacholak, ks. Antoni Klupczyński i ks. Marcin Głowiński. Poruszającą homilię wygłosił gospodarz miejsca – prezbiter Adam Prozorowski.

Po homilii nastąpiło uroczyste przyjęcie Karty END przez 11 małżeństw, które zakończyły okres pilotażu. Były to 4 małżeństwa z poznańskich Krzesin (Poznań 16), którym towarzyszył doradca  duchowy proboszcz ks. Antoni Klupczyński, 5 małżeństw tworzących ekipę Poznań 17 z doradcą duchowym – proboszczem w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela na ul. Fredry ks. Pawłem Pacholakiem  oraz 1 para po pilotażu indywidualnym z ekipy Poznań 10 i jedno małżeństwo z ekipy Poznań 14. Po tej uroczystości w naszym sektorze funkcjonuje 25 ekip, a 5 kolejnych jest w pilotażu.

Po mszy św. dzieci zostały odprowadzone do sali, gdzie miały opiekę i mogły się bawić, a pozostali uczestnicy wysłuchali w kościele w konferencji na temat „Magnificat”, którą w bardzo intersujący sposób wygłosił ks. Adam Prozorowski.

Na zakończenie spotkania w kościele małżeństwo z ekipy Poznań 14 – Zosia i Wojtek, dali świadectwo mówiąc o swoich doświadczeniach i przeżyciach związanych z modlitwą.

Następnie udaliśmy się na agape do pobliskiego lokalu.

Dla dzieci niespodzianką było przybycie św. Mikołaja, który nawiązał dialog z dziećmi i, co najbardziej je uradowało, rozdał upominki.

Spotkanie uważamy za bardzo udane, tak pod względem organizacyjnym (przygotowane przez ekipy Tarnowo Podgórne i Poznań 1), jak i bogate pod względem duchowym. Cieszy duża frekwencja szczególnie ze strony młodych małżeństw, które w ten sposób mogą lepiej poczuć „ducha wspólnoty”. Było to dla nas spotkanie bardzo radosne, gdyż znowu mogliśmy się spotkać w gronie przyjaciół i spędzić razem czas.

Zdzisława i Henryk Szymczakowie – Poznań 1