NS

W niedzielę 14 grudnia 2014 Sektor Mazowiecki END obchodził w Warszawie Święto Karty. Uroczystość odbyła się w Dobrym Miejscu, tuż przy Kampusie UKSW, w sercu Lasu Bielańskiego. Od godziny 9:00 ramię w ramię ze studentami przemierzaliśmy leśną ścieżkę, by spotkać się ze ekipami z Warszawy i całego sektora.
Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem „najmłodsze” stażem ekipy spotkały się z Marianną i Sławomirem Legatami, którzy opowiedzieli o Orędownictwie i Stowarzyszeniu Przyjaciół Ojca Caffarela.
Spotkanie dla całego Sektora Mazowieckiego zaczęło się modlitwą do Ducha Świętego. Następnie Beata i Marcin Pińkowscy, para odpowiedzialna naszego Sektora, powitała wyjątkowych gości – parę odpowiedzialną Regionu Polska. Lucyna i Krzysztof Wysoccy przyjechali do nas z Wielkopolski (podobno lubią przyjeżdżać do Warszawy :) żeby opowiedzieć o sytuacji w naszym Regionie i planach na przyszłość.

Kolejnym punktem dnia była prelekcja ks. Adama Zelgi (doradcy ekipy W10) na temat bł. Edmunda Bojanowskiego i jego zmagań z trudnościami. Ks. Adam przybliżył nam postać błogosławionego, przeplatając wykład anegdotkami.
Po posileniu się i łyku kawy wróciliśmy do auli, gdzie Beata i Piotr Michalscy opowiedzieli wszystkim o możliwościach, jakie niesie ze sobą portal Facebook.com. Przede wszystkim pochwalili się fanpage’m tworzonym przez małżeństwa z naszego sektora – Małżeństwo z Happy Endem (https://www.facebook.com/MalzenstwozHappyENDem/) Przyłączamy się do ich prośby – jeśli jesteście na Facebook’u koniecznie polubcie ten profil i zaproście do tego znajomych!
Ostatnim punktem przed Mszą Świętą była wypowiedź Beaty i Marcina Pińkowskich na temat promowania Ruchu END. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób nowe małżeństwa dowiadują się o naszej wspólnocie i jak możemy pomóc w promocji.
Eucharystia była koncelebrowana przez ks. Grzegorza Jankowskiego (doradcę ekipy Sektora), ks. Wojciecha Zyśka (doradcę ekipy Regiony i ekipy w Somiance), o. Berarda Lasyka (doradcę 2 ekipy w Lublinie) oraz ks. Wojciecha Sadłonia (doradcę ekipy W3). Tuż po Mszy Św. nowe pary przyjęły swoje posługi.
Po pysznym obiedzie wzięliśmy udział w Modlitwie Uwielbienia prowadzonej przez zespół Uwielbiamy.com. Było gorąco! :)

Michał i Marysia Rukat (W15)