8 grudnia 2007 r. w Brzegu Opolskim w Parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, pary małżeńskie Sektora Śląskiego Equipes Notre-Dame świętowały 60 rocznicę proklamowania Karty END.

Dzień ten był szczególną okazją do wyrażenia Bogu, przez pośrednictwo Maryi Niepokalanej wielkiej wdzięczności za dar Ruchu END, a także był okazją do pewnej refleksji i pogłębienia znaczenia Karty w naszym życiu.

Przeżywaliśmy go w duchu wielkiej jedności łącząc się we wspólnej modlitwie ze wszystkimi ekipami na całym świecie oraz we wspólnej refleksji: w jaki sposób zanieść wszystkim małżeństwom orędzie naszej Karty?

Po zawiązaniu wspólnoty i przywitaniu wszystkich uczestników tego dnia, słowa przybliżające historię i sens święta skierowała do nas w imieniu Ekipy Odpowiedzialnej – Para Regionu: Małgorzata i Joachim Grzonka.

Wysłuchaliśmy również w wielkim skupieniu refleksji ks. Wojciecha dotyczącej fragmentu listu św. Pawła Apostoła do Efezjan.

Centrum dnia była Eucharystia w czasie której małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie, a jedno z małżeństw przyjęło Kartę END.

Po Eucharystii w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu małżonkowie rozważali rozwój ich miłości małżeńskiej po przyjęciu Karty END.

Małżonkowie mogli również zwiedzić Zamek w Brzegu – siedzibę dawnych książąt śląskich, a po wspólnym obiedzie dalszemu świętowaniu nie było końca.

Galeria zdjęć