Jak co roku małżonkowie z Sektora Śląskiego Equipes Notre Dame spotkali się, aby świętować kolejną rocznicę proklamowania Karty END. Tym razem spotkaliśmy się w parafii p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku Chwałowicach. W tym miejscu bardzo dziękujemy proboszczowi ks. Grzegorzowi Stencelowi za gościnność i miłe przyjęcie.

Centralnym punktem a zarazem początkiem świętowania była Eucharystia, której przewodniczył o. Emil Pacławski OFM.

Niezwykle radosnym wydarzeniem było przyjcie karty przez sześć par małżeńskich, które poprzez formację w END obrały swoją drogę do świętości. Małżonkom towarzyszył także kapłan – nowy doradca duchowy ekipy. Nie obyło się także bez podziękowań dla par pilotujących, wprowdzających do naszego Ruchu nowych małżonków, oraz przyjęcia posługi przez nową parę pilotującą.

Po Eucharystii małżonkowie mieli okazję do świętowania przy stole, rozmów i wymiany doświadczeń. Jak zawsze stoły pełne były przygotowanych przez każde z małżeństw smakołyków.
Wiele wiedzy na temat liturgii słowa przekazał nam w trakcie konferencji o. Emil, który ochoczo i z dowcipem odpowiadał na liczne pytania. Nasze spotkanie zakończyliśmy dzieleniem się w ekipach mieszanych. Tutaj poznawaliśmy się nie tylko osobiście, ale i w odpowiedziach na pytania dotyczące Eucharystii.

Dziękujemy pięknie Marii Siudzińskiej, której talenty zostały wykorzystane do uwiecznienia naszego spotkania w fotografiach i filmach. Efekty możecie zobaczyć poniżej oraz na Facebook Sektora Śląskiego END.