12 maja 2007 roku, u Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich, małżeństwa Ruchu Equipes Notre-Dame – Region Polska, przeżywały swoją coroczną Pielgrzymkę.

Był to również czas składania dziękczynienia Bogu za 5 rocznicę powstania tego Ruchu w Polsce. Pary małżeńskie wraz ze swoimi doradcami duchowymi bardzo licznie zgromadziły się u tronu Matki Bożej, by oddać Jej pod opiekę cały Ruch.

Dużą radością dla wszystkich była obecność wśród nas czterech par małżeńskich wraz z kapłanem z Białorusi oraz pary małżeńskiej z Międzynarodowej Ekipy Odpowiedzialnej z Paryża – Herve i Geneveve de Corn, którzy wygłosili konferencję na temat wierności Karcie END a także naszej misji wobec polskich małżeństw i małżeństw poza granicami naszego kraju.

Odczytano także konferencję Ojca Angelo Epis – doradcy duchowego Międzynarodowej Ekipy Odpowiedzialnej na temat charyzmatu założycielskiego Equipes Notre-Dame.

Centralnym punktem świętowania naszego Jubileuszu, była uroczysta Eucharystia, sprawowana w Bazylice Matki Bożej Piekarskiej. Głównym celebransem był delegat Księdza Arcybiskupa Damiana Zimonia – ksiądz prałat Piotr Kurzela, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej, który wygłosił homilię. Koncelebransami byli licznie zgromadzeni doradcy duchowi naszych ekip.

Wspólny posiłek był okazją do wzajemnych spotkań i dzielenia się swoim życiem. Ekipy Sektora Śląskiego, dla podkreślenia wyjątkowości tego świętowania przygotowały – jako dary stołu – jubileuszowe torty.

Adoracja Najświętszego Sakramentu, kończąca naszą Pielgrzymkę dała możliwość przeżycia każdemu osobistego spotkania z Jezusem i Jego Matką.

Umocnieni przez wspólną modlitwę, wysłuchane Słowo Boże, słowo Odpowiedzialnych Ruchu END, przez wspólne spotkanie się w radości, przez trud pielgrzymkowej drogi, udaliśmy się do swoich domów i ekip, aby z nadzieją realizować swoje powołanie – “Małżeństwo jest drogą świętości”.

Galeria zdjęć