Na spotkaniu Ekipy Regionu zakiełkowała myśl, aby tegoroczny Wielkopostny Dzień Skupienia zorganizować wspólnie przez Sektor Wielkopolska A, B i C – w którymś z kościołów w Poznaniu. Idea pozostała do przemyślenia i nabierała mocy.
W trakcie spotkania z Parą Regionu w Gostyniu w sprawie organizacji Pielgrzymki Regionu Pierwszego , Pary Odpowiedzialne Sektorów A, B i C zadecydowały o organizacji Wielkopostnego Dnia Skupienia wspólnie, w Poznaniu. Wstępnie przydzielono funkcje poszczególnym Sektorom i tak : Sektor Wielkopolska A i Sektor Wielkopolska B– znalezienie odpowiedniego miejsca – duży kościół z odpowiednim zapleczem ( salka dla dzieci, miejsce do pracy w grupach i na wspólną agapę ); – zaproszenie kapłana, który poprowadzi spotkanie;
– Sektor Wielkopolska C – obsługa mszy św. ( czytania, dary, kolekta itp. ) ;
Dalsze spotkania Par Odpowiedzialnych Sektorów odbywały się telefonicznie, e-milowo bądź poprzez Skypa. Różnie bywało z tymi spotkaniami – jedno jednak musiało odbyć się w miejscu wybranym na spotkanie.
Wizyta w wytypowanym kościele  którego gospodarz zdecydował się przyjąć nas wypadła bardzo pomyślnie. Udostępniano nam kościół, salki dla dzieci oraz salę na spotkania w grupach i agapę z odpowiednią ilością wyposażenia.
Przyjmując zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu mieliśmy różne odczucia związane z frekwencją – w pierwszym okresie wydawało się mało chętnych lecz później to się zmieniało i docelowo to około 170 dorosłych osób i około 60 dzieci.
W oczekiwaniach swoich kierowaliśmy się chęcią doprowadzenia do spotkania małżonków, którzy znając się jeszcze z pracy w ekipach przed podziałem na sektory z uwagi na ten podział mieli trochę ograniczoną możliwość spotykania się – znaleźli się w różnych sektorach.
W sobotę, 11 marca 2023 r. od godziny 13:30 do pięknego kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła przy ulicy Kołłątaja w Poznaniu przybywali na spotkanie małżonkowie z dziećmi. Nabożeństwo Pokutne prowadził , mszy św. przewodniczył i skierował słowo do zebranych ksiądz Tadeusz Baranowski. Wielkie dzięki. Musimy także podziękować księżom, którzy pełnili posługę w konfesjonałach w trakcie nabożeństwa – Bóg zapłać.
Para Odpowiedzialna Sektora Wielkopolska A – Zosia i Wojtek – powołała nową ekipę , a my jako Para Odpowiedzialna Sektora Wielkopolska C – z uwagi na kończącą się nam posługę, przedstawiliśmy Kasię i Mirka , którzy podjęli się poprowadzić Sektor Wielkopolska C przez kolejne lata.

Dziękujemy Zosi i Wojtkowi, Ewie i Maciejowi za włożoną pracę w przygotowanie tego wydarzenia – Kazia i Maciej,
Widzieliśmy uśmiechy, serdeczne powitania i wiele radości na twarzach uczestników – o to chodziło.
Wydaje się, że wystarczy naszego komentarza. Uważamy, że niezmiernie bogata biblioteka fotograficzna tego spotkania – za którą dziękujemy Andrzejowi – dopowie resztę.<https://www.cewe-myphotos.com/open/sharedEvent/ccf6a4e72475453ebbceb69e63df7358>
Do zobaczenia z wszystkimi w dniu 27 maja br. na Pielgrzymce Regionu I w Gostyniu .
Chwała Panu.
Międzychód, dnia 19.03.2023 r.
P.S.
Było by nam bardzo miło otrzymać od któregoś z uczestników spotkania świadectwa, informacji czy po prostu krótkiej impresji.
Z góry dziękujemy. Kazia i Maciej