Szczęść Boże !!! Witamy bardzo serdecznie na stronie Sektora Wielkopolska C Equipes Notre Dame .
Zbliżamy się powoli do Niedzieli Palmowej a to znaczy że już za kilkanaście dni rozpoczniemy wielkie świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego.
Przeżywamy jeszcze Wielki Post – okres przygotowania się do tego święta i mamy więc trochę czasu na właściwe jego przeżycie.
Jednym z doświadczeń związanych z Wielkim Postem jest niewątpliwie Droga Krzyżowa.
Poniżej przedstawiamy krótką, fotograficzną relację ze spotkania w ramach kolejnego wydarzenia Sektora END Wielkopolska C.
Spotkanie odbyło się – zgodnie z planem – w Parafii Św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze przy ulicy Źródlanej w dniu
12 marca 2022 r.
Plan zakładał : ok. godz. 11:45 krótkie przywitanie się przyjezdnych uczestników i organizatorów ; godz. 12 :00- Droga Krzyżowa a po niej
Adoracja i msza św. którą sprawował Proboszcz tamt. Parafii Ks. Zygmunt i od godz. 14 -agapa na którą wszyscy uczestnicy czekali. To oczekiwanie wynikało z faktu, iż na skutek pandemicznych obostrzeń od dwóch lat w takiej formy spotkań nie było. Było wiele uścisków, konkretnej wymiany poglądów i doświadczeń, humoru przy pysznej zupie a później – przy kawie i ciastku.
Chcieliśmy bardzo podziękować ( robiliśmy to także w trakcie spotkania ) wszystkim zaangażowanym w jego organizację , pozostałym uczestnikom ale szczególnie księdzu Zygmuntowi za pomoc i udostępnienie miejsca.
W trakcie mszy św. staraliśmy duchowo połączyć się z Ekipą z Goleniowa, która w tym samym czasie prowadziła rozważania drogi krzyżowej w swojej parafii a towarzyszyli im Ania i Jurek Kolbuszowie. Wielkie dzięki.
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy przesyłamy życzenia

Para Sektora Wielkopolska C Kazia i Maciej