W sobotę 19 marca 2022 roku w Kościele p.w. św. Michała Archanioła w Łańcucie małżeństwa należące do Ruchu Equipes Notre-Dame oraz zaproszeni goście uczestniczyli w Wielkopostnym Dniu Skupienia, któremu w tym roku przewodniczyła postać świętego Józefa.

Spotkanie rozpoczęło się od Adoracji Najświętszego Sakramentu. Mszę Świętą poprowadził ks. Marek Blecharczyk – Doradca Duchowy Sektora Podkarpackiego w asyście zaproszonego brata Pawła z Leżajska. Ks. Marek podczas homilii przedstawił postać św. Józefa jako posłusznego męża i czułego ojca, którego życie to całkowity dar z siebie w ofierze rodziny.

Tradycyjnie po Mszy Św. spotkaliśmy się na wspólnym posiłku jak jedna wielka rodzina.

W kolejnej części odbyło się spotkanie informacyjne dla zaproszonych gości. Para Sektora przedstawiła charyzmat Ruchu END. Następnie wysłuchaliśmy pięknego świadectwa Pary Informacyjnej Moniki i Łukasza Jachymów, którzy m.in. mówili: Dzięki Ekipom odkrywamy głęboki sens sakramentu małżeństwa jako sakramentu z Bogiem, a rozwój małżonków możliwy jest dzięki wspólnocie i relacji z innymi małżeństwami. To bardzo budujące słowa zarówno dla członków naszej wspólnoty oraz zaproszonych gości spoza ruchu.

Kończącym etapem spotkania była konferencja ks. Marka, podczas której zaprezentowano ludzkie obrazy świętego Józefa jako ojca umiłowanego, czułego, posłusznego, przyjmującego, człowieka pracy z twórczą odwagą. Św. Józef uczy nas, że pierwszym etapem prawdziwego wewnętrznego uzdrowienia jest przyjęcie własnej historii, to znaczy uczynienie w sobie miejsca także na to –  czego nie wybraliśmy w naszym życiu. To właśnie trudności bowiem, wydobywają z każdego z nas możliwości, o posiadaniu których nawet nie mieliśmy pojęcia. Niech te słowa wybrzmiewają w naszych sercach w chwilach zwątpienia…

Serdecznie dziękujemy za prelekcję ks. Markowi Blecharczykowi. Jesteśmy także wdzięczni doradcom duchowym, zaproszonym gościom, małżeństwom za ich ogromne zaangażowanie we wszelakie posługi związane z tym spotkaniem. Dziękujemy za Wasze świadectwo wiary, obecność i wspólną modlitwę! Dziękujemy osobą odpowiedzialnym za opiekę nad dziećmi.

Para Informacyjna Sektora Podkarpackiego Gosia i Jacek Hubalowie