Dnia 17 marca 2007 r. w Łbiskach odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia dla ekip Sektora Mazowieckiego.

Rozpoczęliśmy dzień jutrznią o godz. 9.00, potem był czas na kawę i herbatę.
Michał Mamczarz przeprowadził konferencję pod tytułem “… tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem i Mesjaszem”. Bardzo rzetelnie Michał przytoczył, jak zawiązywała się wspólnota pierwszych chrześcijan, jak to było z Piotrem, co to znaczy Mesjasz, czego Żydzi spodziewali sie po Mesjaszu pomimo proroctw i zapowiedzi jego męczeńskiej śmierci, o ważności chrztu świętego, a również o doświadczeniach Św. Tereski i św. Augustyna. “Nie wystarczy wierzyć w Jezusa – to czynią nawet złe duchy – ale trzeba Jemu uwierzyć, oddać Mu całkowicie swoje życie i zaufać – wtedy wszystko jest celowe. Jest to możliwe przez działanie Ducha Świętego w naszych sercach…”

Po konferencji dzieliliśmy się doświadczeniami, przemyśleniami, refleksją nt.”Jak wygląda moja relacja z Chrystusem, kiedy i jak odnalazłem/am Go oraz jakie przeżywam trudności w tej relacji?”
Był to czas wzajemnego słuchania o naszych osobistych spotkaniach z Jezusem, o naszych różnych drogach, którymi Bóg nas prowadzi, abyśmy poznali Jego Ukochanego Syna Jezusa Chrystusa dzięki Duchowi Świętemu.

Po obiedzie odprawiliśmy Drogę Krzyżową. Korzystaliśmy z materiałów ze Światowego Zgromadzenia Equipes Notre-Dame w Lourdes, co obudziło w nas wspomnienia z wrześniowego wyjazdu do Francji.

Kulminacyjnym momentem tego dnia była – Msza Święta. Ojciec Dezyderiusz w swojej homilii nawiązał do hasła roku: “Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

Wielkopostny Dzień skupienia zakończyliśmy o godz. 18.00 modlitwą Magnifikat.

Ekipa łomżyńska przeżywała też Wielkopostny Dzień Skupienia, ale w swoim mieście razem z księdzem Wojciechem, a ekipa lubelska oraz niektóre małżeństwa z Warszawy przeżywały w tym dniu rekolekcje END “Otwórzcie drzwi Chrystusowi” w Świętej Katarzynie.

Galeria zdjęć