Dzień Skupienia ekip lubelskichW dniu 10 marca 2012 r. ekipy lubelskie spotkały się w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej na swoim dorocznym Wielkopostnym Dniu Skupienia pod przewodnictwem doradców duchowych ks. Szymona, gospodarza miejsca i brata Berarda, bernardyna. Swoją obecnością ubogacili nas Kasia i Marek Rymszowie, Para Odpowiedzialna Sektora oraz Beatka i Marcin Pińkowscy – Para Łącznikowa.

Najważniejszymi punktami spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia oraz katecheza na temat siódmego przykazania. Nie zabrakło również czasu na wspólną herbatkę i przyjacielskie pogawędki. W czasie homilii będącej nawiązaniem do przypowieści o synu marnotrawnym mogliśmy odkryć, że Wielki Post jest dla każdego z nas czasem uświadomienia sobie jaki obraz Boga jest w moim sercu. Bóg wychodzi, biegnie na spotkanie każdego syna także i tego, który Go zawiódł. Jest tylko jeden warunek – nasza skrucha.

Radością naszego spotkania w czasie sprawowania Eucharystii było przyjęcie Karty END przez kolejną, trzecią już Ekipę lubelską pilotowaną przez Agnieszkę i Andrzeja Józefczuków. Przy tej okazji ks. Szymon przypomniał nam, że w Ekipach jesteśmy po to, by sobie nawzajem służyć. Nie formujemy się tylko dla samych siebie, ale także dla tych wszystkich ludzi, których Bóg stawia na naszej drodze. W tym zlaicyzowanym świecie mamy być świadkami miłości Boga w małżeństwie i rodzinie. Spotkanie zakończyło się wspólnym obejrzeniem filmu o ks. Caffarelu.


Halina i Jan Dąbrowscy
z pierwszej ekipy lubelskiej

Galeria zdjęć