“W nawróceniu i spokoju jest wasze ocalenie, w ciszy i ufności leży wasza siła” (Iz. 30,15)

23 marca 2019 r. małżeństwa Sektora Małopolska B spotkały się w Bazylice Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile w ramach wielkopostnego dnia skupienia. Wielki Post to droga ku świętom paschalnym, ku Śmierci i Zmartwychwstaniu Pana. Kościół prowadzi nas przez 40 dni ku wydarzeniom stanowiącym centrum historii zbawienia, historii każdej kobiety i każdego mężczyzny. To czas „powrotów do domu Ojca” – powrotów do wiecznej Miłości.

Liturgia Słowa tego dnia prowadziła do przypowieści o synu marnotrawnym, łącząc się zupełnie dla nas niespodziewanie z tegorocznym tematem formacyjnym. Wolność, otrzymane dary, kruchość, żal za błędy… W ciszy sanktuarium wielu z nas wracało do przemyśleń minionego czasu.

Rozpoczęliśmy spotkanie Liturgią Godzin, po której wysłuchaliśmy konferencji ks. dr Pawła Mieleckiego doradcy ekipy sektora. Poruszał serca obraz Boga, który z niecierpliwością wypatruje powrotu człowieka i spieszy mu na spotkanie.

Przystanek w codziennym zabieganiu – adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu, możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, wspólnie odprawiona Droga Krzyżowa – pozwoliły nam doświadczyć Bliskości, usłyszeć Słowo.

Tradycyjnie centralną częścią spotkania była Eucharystia, odprawiona przy relikwiach Krzyża Świętego. „Błogosław, duszo moja, Pana,i wszystko, co jest we mnie, święte imię Jego.

Błogosław, duszo moja, Pana

i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.”

Dziękujemy wszystkim małżonkom i doradcom duchowym za obecność oraz modlitwę. Dziękujemy za wspólne trwanie przed Panem – w doświadczeniu jednego Serca i jednego Ducha.

Magda i Staszek Gubała para odpowiedzialna Sektor Małopolska B