BazylikaDrodzy małżonkowie i doradcy duchowi, serdecznie zapraszamy Was na Wielkopostny Dzień Skupienia do Opactwa Cystersów w Mogile (Kraków Nowa Huta) który odbędzie się 5 marca 2016 roku tj. w sobotę w godzinach od 10 do 15. Będziemy pielgrzymować do Kościoła Jubileuszowego w Roku Miłosierdzia i planujemy uczynić ten dzień Jubileuszem Małżeństw Ruchu Equipes Notre-Dame Sektora Małopolskiego. Ten dzień obfitować będzie w wiele znaków przypisanych Nadzwyczajnemu Roku Miłosierdzia oraz uzyskaniu odpustu.
W tym roku pracy END skupiamy się na punkcie wysiłku jakim jest reguła życia. Pragniemy szerzej o tym powiedzieć w konferencji którą poprowadzi małżeństwo z sektora mazowieckiego Helena i Paweł Kukołowicz.
Jednym z najważniejszych momentów Roku Miłosierdzia jest głębokie przeżycie sakramentu pojednania. Aby umożliwić to ekipom zaprosiliśmy naszych kochanych doradców duchowych aby podjęli wysiłek posługi w konfesjonale. Chcemy każdemu z Was umożliwić spowiedź poprzedzoną nabożeństwem pokutnym. Już dzisiaj dziękujemy kapłanom za tą posługę. Czas wielkiego postu jest szczególnym czasem modlitwy i refleksji nad sobą. Chciejmy wykorzystać nasze spotkanie do głębokiego przygotowania się do najważniejszych świąt dla każdego z nas. Niech uroczyste przejście całą wspólnotą przez bramę Jubileuszową będzie znakiem otwarcia się na strumienie miłości płynące od miłosiernego Ojca jak i współmałżonka.
Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie pary małżeńskie będące w pilotażu. Będzie to dla Was okazja poznać ekipy w szerszym wymiarze i poczuć przynależność do naszej wspólnoty.
Plan Wielkopostnego dnia skupienia w Mogile:
10:00 Kaplica cudownego Krzyża – modlitwa i ucałowanie relikwii
10:15 Przejście do podziemi klasztoru i konferencja na temat reguły życia
ok. 11:00 Po konferencji podział na grupy i wymiana przemyśleń
12:00 Przerwa 15min na kawę i ciasto
12:20 Nabożeństwo pokutne w Bazylice
Sakrament spowiedzi przy adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy
13:10 Wyjście przed Bazylikę i uroczyste wspólnotowe przejście przez Bramę Jubileuszową
13:20 Eucharystia
14:20 Zakończenie Jubileuszu Małżeństw Ruchu Equipes Notre Dame i Magnificat
14:30 Wspólne zwiedzanie Opactwa Cystersów, oprowadza O. Maciej

Chwała Panu. Para odpowiedzialna sektora małopolskiego Teresa i Krzysztof Najderkowie