Tegoroczny Wielkopostny Dzień Skupienia przywitał nas 17 marca piękną wiosenną pogodą i ciepłymi uśmiechami Sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej w Morasku. Otwarci na słowo księdza Przemysława Kompfa zebraliśmy się w kaplicy, gdzie najpierw Siostra Beata opowiedziała nam o historii tego miejsca i regule wspólnoty.

Święta Wielkanocne są dla każdego z nas (zarówno dla osoby w stanie duchownym, jak i świeckim) corocznym odrodzeniem, a czas Wielkiego Postu wyciszeniem i przygotowaniem do tego odrodzenia. Dlatego warto powrócić do źródeł naszej wiary i przypomnieć o darach, jakie nam zostawił Zmartwychwstały Chrystus. Są to dary Słowa Bożego i dary Ducha Świętego. Czy jako małżonkowie korzystamy z tych darów codziennie? Czy są dla nas ważne jak posiłek? Nie możemy zaniedbywać poznawania Słowa Bożego i kontaktu z Duchem Świętym. W problemach, które często próbujemy rozwiązywać sami, bardziej powinniśmy zawierzać Chrystusowi i pozwalać Mu sobie pomagać.Ksiądz Przemo przypomniał nam również o realnych zagrożeniach, które mogą nas odgrodzić od miłości Chrystusa. Są to zafałszowania wyniesione z domu rodzinnego, własna skrzywiona moralność i upolitycznienie religijne, na które jesteśmy narażeni przez manipulacje medialne.
W naszym życiu powinniśmy być gorliwymi, pokornymi dziećmi bożymi, a nie zadufanymi w sobie faryzejskimi świętoszkami.
Ksiądz Przemo, w charakterystyczny dla siebie sposób, sprawił, że ten dzień skupienia nie był tylko poważnym wydarzeniem, ale czasem radości, miłości i otwarcia na siebie.
Obecność harcerek z ZHR-u, opiekujących się naszymi dziećmi tez bardzo wpłynęła na charakter tego dnia. A dopełnieniem wszystkiego była oprawa muzyczna konferencji, mszy św. i drogi krzyżowej.
Ubogaceni rozjeżdżaliśmy się do domów.

Halina i Robert

Galeria zdjęć