Dnia 1 kwietnia w parafii p/w Najświętszego Serca Jezusowego w Pliszczynie koło Lublina odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia ekip lubelskich. Jako temat formacyjny spotkania wybraliśmy modlitwę rodzinną Rozpoczęliśmy od dzielenia się tym jak wygląda modlitwa w naszych rodzinach. Po wymianie uwag wysłuchaliśmy konferencji gości z Warszawy Marzeny i Michała Mamczarzów oraz ich najmłodszego dorosłego syna Mateusza.

Jako rodzice czworga dzieci opowiedzieli nam jak modlitwa rodzinna wyglądała w ich domu i w jaki sposób ewoluowała wraz z dorastaniem dzieci. Szczególną uwagę zwrócili na sposób prowadzenia modlitwy, określenie miejsca i czasu w ciągu dnia. Przekonująca była forma prowadzenia jej w taki sposób, aby nie była ona nużąca dla dzieci, a polegała na gromadzeniu się przy stole całej rodziny przy zapalonej świecy. Po słowach Marzeny i Michała głos zabrał syn Mateusz, który przedstawił obraz modlitwy widziany swoimi oczami oraz jaki to miało wpływ na jego osobistą relację z Panem Bogiem. Metodę z zapaloną świecą przenieśliśmy do naszej wieczornej modlitwy z dziećmi, która okazuje się bardzo dobrym rozwiązaniem.

Po konferencji udaliśmy się na Eucharystię celebrowaną przez ks. Henryka Lachura, do której oprawy włączyli się uczestnicy. Po Eucharystii zjedliśmy obiad, a po nim był czas na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Lidka i Artur Furgałowie
para łącznikowa Sektora Mazowieckiego A