W dniu 17 marca 2007 roku w kościele rektorskim Ojców Misjonarzy ze Zgromadzenia Ducha Świętego, małżeństwa Pre-sektora Kujawskiego wspólnie przeżywały Wielkopostny Dzień Skupienia, aby godnie przygotować się na przyjście Zmartwychwstałego Chrystusa.

Po krótkim przywitaniu rozpoczęliśmy rozważaniem męki Jezusa Chrystusa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Wysłuchaliśmy konferencji ks. Damiana Pawlikowskiego „Znaczenie pokuty i nawrócenia w małżeństwie”.

Następnie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu przygotowaliśmy się do Eucharystii.

W trakcie spotkania mieliśmy okazję obejrzeć muzeum utworzone z eksponatów przywiezionych z krajów misyjnych przez misjonarzy Ducha Świętego. Oprowadził nas po nim brat Hieronim i opowiedział nam o zniewoleniu mieszkańców Afryki i Ameryki Południowej przez bogatych przybyszów, często pod pozorem pomocy.

Pomodliliśmy się również w ich intencji przed obrazem Matki Bożej z Guadalupe.

Był to dla nas dzień wspólnej modlitwy i wyciszenia. Uświadomił nam również potrzebę pomocy misjonarzom i mieszkańcom krajów misyjnych nie tylko finansową, ale i modlitewną nie tylko w tym szczególnym okresie Wielkiego Postu, ale przez cały rok.

Galeria zdjęć