Przygotowania do tegorocznego wielkopostny dzień skupienia w sektorze mazowieckim A rozpoczęliśmy od wspólnej nowenny do św. Józefa. Postać Opiekuna Jezusa przybliżył nam o. Caffarel, który właśnie św. Józefowi poświęcił cykl rozważań wydany w Polsce pod tytułem “Weź do siebie Maryję, twą małżonkę“. Fragmenty tej książki towarzyszyły nam przez dziewięć dni poprzedzających spotkanie naszej wspólnoty.

W sobotę 13 marca spotkaliśmy się w kaplicy sanktuarium o. Pio na Gocławiu. Z uwagi na pandemię, jedynie niewielka grupa obecna była bezpośrednio na miejscu, dla pozostałych osób prowadziliśmy transmisję on-line.

Na spotkaniu gościliśmy ks. prof. Romualda Jaworskiego, teologa, psychologa i psychoterapeutę, współtwórcę Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Ks. profesor wygłosił dla nas konferencję “Grzech, wina i sumienie w pracy osobistej i życiu małżeńskim” zakończoną propozycją tematu, który może posłużyć jako reguła życia. Treści przekazane na konferencji rozważaliśmy następnie podczas dialogu małżeńskiego ukierunkowanego na następujące zagadnienia:

1) Co myślę o mojej odpowiedzialności za moje własne zbawienie?
2) Jak przeżywam moją odpowiedzialność za Twoje zbawienie?
3) Jakie trudności dostrzegam w realizacji dążenia do zbawienia u mnie i u Ciebie?
4) Jak możesz mi pomóc na mojej drodze do zbawienia?
5) Jak mogę Ci pomóc na Twojej drodze do zbawienia?
6) Jak każde z nas radzi sobie z poczuciem winy, krzywdy, grzechu?

Kolejną częścią spotkania była Eucharystia celebrowana przez ks. Jaworskiego oraz o. Waldemara Linke, doradcę duchowego ekipy sektora. Ewangelia z dnia (Łk 18, 9-14) – przypowieść o celniku i faryzeuszu – stanowiła piękne uzupełnienie rozpatrywanego przez nas tematu grzechu i sumienia.

Po Mszy świętej odprawiliśmy nabożeństwo drogi krzyżowej, do którego rozważania przygotowały najmłodsze ekipy naszego sektora – W21A, W22A i W23A.
Spotkanie zakończyliśmy półgodzinną adoracją Krzyża w milczeniu.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ten czas refleksji i modlitwy, który nam podarował.

Sylwia i Paweł Łozińscy, para odpowiedzialna sektora mazowieckiego A