W sobotę 12 marca 2022 roku małżeństwa należące do ruchu Equipes Notre-Dame sektora mazowieckiego B, uczestniczyły w Wielkopostnym Dniu Skupienia. Spotkanie odbyło się w Słupnie, w kościele p.w. Matki Bożej Fatimskiej i bł. Bronisława Markiewicza, gdzie gościł Nas ksiądz Piotr Kluk.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od mszy świętej, podczas której homilię wygłosił ks. Zbigniew Chwaja. Skierowane do nas słowo było zachętą do czynienia dobra bliźniemu, w obliczu wydarzeń, które mają miejsce na Ukrainie. Usłyszeliśmy także jak ważna jest realizacja punktów wysiłku, we wspólnym dążeniu do świętości.

Po mszy świętej nastąpiło uroczyste poświęcenie ikony świętej rodziny, która została dla nas ręcznie napisana przez Beatę Michalską. Dzięki obfitości łask, mogliśmy cieszyć się z przyjęcia karty przez 2 kolejne małżeństwa. Przekazana została także posługa pary pilotującej.

Kolejnym punktem naszego spotkania była droga krzyżowa, przygotowana przez małżeństwa. Była to droga pełna przemyśleń i wzruszeń, droga ku małżeńskiej świętości.

Po wspólnej modlitwie wygłoszona została konferencja, której tematem był charyzmat Ekip Notre-Dame- w oparciu o konferencje ks.H. Caffarela, z dnia 3 maja 1987r. Konferencję przygotował i wygłosił dla nas ks. Piotr Kluk. W nawiązaniu do konferencji, swoje świadectwo dali Beata i Marcin Pińkowscy, para odpowiedzialna regionu 2. Dziękujemy za pełne szczerości świadectwo o własnej drodze do wzrastania w świętości, dzięki konkretnym punktom wysiłku.

Tradycyjnie Nasze spotkanie zwieńczyło wspólne odmówienie modlitwy Magnificat.

Dziękujemy Wszystkim za obecność oraz wspólną modlitwę.