W sobotę, 10 marca, małżonkowie tworzący Ekipy Sektora Śląskiego przeżywali Wielkopostny Dzień Skupienia. Wydarzenie odbyło się w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żorach.

Rozważania tego dnia, począwszy od konferencji ascetycznej, przez homilię podczas Eucharystii, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, medytację Bożego Słowa, aż po Adorację Najświętszego Sakramentu przygotował i poprowadził ks. Marcin Wierzbicki, kapłan archidiecezji katowickiej. To wydarzenie, w swej istocie tak różne od grudniowego świętowania, radosnego kolędowania czy budowania wspólnoty przy innych okazjach, ogniskowało spojrzenia małżonków na wszystkim, co głęboko w nich, co wewnętrzne w wymiarze tak indywidualnym, jak i małżeńskim. Wszyscy uczestniczący w nim małżonkowie podkreślali szczególną wartość medytacyjnego klimatu, który służył właśnie skupieniu i rozmodleniu. Trwając w oczekiwaniu na Święta Paschalne małżonkowie przeżyli dzień, który jeszcze bardziej otworzył ich serca na przygotowanie do przeżywania Zmartwychwstania Pana.

Momentem wyjątkowej wagi i wielkiej radości było przyjęcie Karty Equipes Notre-Dame przez trzy małżeństwa i tym samym powstanie kolejnej ekipy w Sektorze Śląskim.