2 kwietnia 2011 roku Ekipy Sektora Wielkopolskiego przeżywały Wielkopostny Dzień Skupienia. Miejscem spotkania były Pniewy – Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej. Nasze modlitewne skupienie przypadło w szczególnym dniu 6 rocznicy śmierci Jana Pawła II i na miesiąc przed Jego beatyfikacją. Po krótkim wprowadzeniu Izy i Andrzeja Zagrobelnych konferencję, której temat skupiał się wokół postaci Jana Pawła II, wygłosił ks. Grzegorz Kałdowski .

Mówił o priorytetach w nauczaniu Jana Pawła II, a jednocześnie pokazał, że „nasz” Papież mimo swej niezaprzeczalnej świętości i wielkości był człowiekiem prostolinijnym i bardzo „ludzkim”. Bezpośrednio po konferencji na spotkanie ze św. Urszulą Ledóchowską zaprosiła nas Jej imienniczka s. Urszula – Urszulanka SJK. Pokazała nam pamiątki po świętej zakonnicy i krótko nakreśliła historię Jej
życia, wskazując szczególnie te elementy które były wspólne dla Naszego Papieża i Matki Urszuli. Chwilę osobistego spotkania ze świętą mogliśmy przeżyć przy Jej sarkofagu. Modlitewne skupienie zakończyliśmy odprawieniem Drogi Krzyżowej, której stacje wkomponowane są w mur okalający klasztor.
Rozważania poszczególnych stacji oparte były na fragmentach Testamentu Jana Pawła II.
Na zakończenie trzeba dodać, że po bogatych przeżyciach duchowych Siostry Urszulanki zadbały także o nasze ciało serwując przepyszny obiad z ciastem i kawą na deser. Podany z serdecznym uśmiechem smakował wybornie.

Basia i Genek Bayerowie.

Galeria zdjęć