30 marca 2019 r. przeżywaliśmy Wielkopostny Dzień Skupienia w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.
Dzień przywitał nas pięknymi promieniami słońca, jakby Matka Boska uśmiechała się do nas usuwając wszelkie zmartwienia i troski dnia doczesnego.
Chcieliśmy rozważać mękę Jej ukochanego Syna.
W temat wprowadził nas z rana na konferencji ksiądz Krzysztof Bartoszewski doradca ekipy z Nowogardu. Z humorem i refleksją rozważaliśmy duchowe problemy, jakie sobie niekiedy sami tworzymy. Porównując starotestamentowe znaczenie przykazań do aż współczesnych dowiedzieliśmy się jak interpretować siebie wobec swych grzechów.
W pracach w grupach odpowiadaliśmy na pytania opracowane przez księdza: czy potrafimy należycie świętować, czy nie budujemy płotów, które wypaczają rodzinne chwile z Bogiem?
Na uroczystej Mszy św. nastąpiło przyjęcie Karty przez nową ekipę ze Smochowic, jedno małżeństwo z Goleniowa i dwie ekipy z Komornik.
Po posiłku udaliśmy się na Adorację. Kulminacją obchodów była wspólna Droga Krzyżowa. W wiosennym ogrodzie, wokół Sanktuarium, dzieci i małżonkowie nieśli swój krzyż. Rozważając słowo krok po kroku staraliśmy się jednoczyć z Chrystusem.
Największym szczęściem dla chrześcijanina jest radość z miłości do Ojca. To wielka modlitwa, która pomaga w życiowej drodze. Dziękujemy za otrzymane dary oraz umocnienie się w wierze. Dziękujemy Ci Maryjo za wszystkich dobrych i miłych ludzi, których postawiłaś na naszej drodze.

Maryjo Matko Boża Cierpliwie Słuchająca
błogosław nam
Maryjo Matko Nasza …
Ty co wiosennym słońcem wszystko ożywiasz
módl się za nami
Maryjo Matko Boża
Ty co nam nadzieję na lepsze dni dajesz
wstaw się za nami

Aleksandra i Krzysztof Pawelec – ekipa Międzychód 1.

P.S. Jeszcze raz pragniemy podziękować organizatorom, czyli ekipom z Międzychodu, Wolsztyna i Zielonej Góry za zaangażowanie i trud jaki włożyli w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości. Doradcom duchowym za Eucharystię, skierowane do nas słowo oraz posługę w konfesjonale. Wam, drodzy małżonkowie, za uczestnictwo, chęć zatrzymania się i przeżycia tego wielkopostnego dnia – serdeczne Bóg zapłać.

Paulina i Marek  Liszkowscy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Link do zdjęć Roberta z ekipy Poznań 5: https://photos.google.com/u/1/share/AF1QipPpGzSXRqXiEZy1wr0fKzMc1_wDSbJbRMdrGN21HbA9XSjwVP90hibDZh56BzCdew?key=U0pDN2ppanM5Mko2bS1TbzBBZ2pkN1huRWxHZW5R
Link do zdjęć Ani z ekipy Poznań 1: https://photos.app.goo.gl/o7LGaE4acpx3E7xeA