DSCF8687

„Święta Rodzino z Nazaretu, uczyń także nasze rodziny (…) autentycznymi szkołami Ewangelii i małymi Kościołami domowymi”

(Papież Franciszek, Modlitwa do Św. Rodziny)

Tegoroczny wielkopostny dzień skupienia w Sektorze Mazowieckim odbył się w parafii Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach Warszawskich. Wzięło w nim udział ponad sześćdziesiąt osób z warszawskich ekip Ruchu. Naszymi gośćmi w tym dniu byli Małgorzata i Joachim Grzonkowie, para odpowiedzialna za Orędownictwo i Stowarzyszenie Przyjaciół Ojca Caffarela w Regionie Polska. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez parę odpowiedzialną Sektora, a po nim była wspólna modlitwa. Następnie Małgorzata i Joachim opowiedzieli nam o początkach rodziny Orędowników w Polsce oraz o specyfice tej modlitwy, porównując ją do serca Ruchu Equipes Notre-Dame, które cały czas bije. Przybliżyli nam też Stowarzyszenie Przyjaciół Ojca Caffarela, a potem odpowiadali na nasze pytania. Wysłuchaliśmy także świadectwa Beaty i Marcina Pińkowskich o modlitwie orędowniczej, zarówno od strony doświadczania jej owoców, jak i bycia Orędownikiem. Kolejnym punktem dnia było dzielenie w grupach dotyczące obecności modlitwy w naszym życiu duchowym w czasie Wielkiego Postu.
Na drugą część dnia skupienia przenieśliśmy się z domu parafialnego do kościoła. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dołączyła tam do nas kamera telewizji Razem TV. Uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, słuchając rozważań opartych na Hymnie o Miłości św. Pawła, napisanych przez bpa Grzegorza Rysia. Następnie była adoracja krzyża, a po niej ostatni punkt tego dnia – msza święta, do udziału w której zaproszone były także małżeństwa spoza Ruchu END. Eucharystia odprawiana przez ks. Grzegorza Jankowskiego przed znajdującym się w głównym ołtarzu wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe, przedstawiającym Maryję w stanie błogosławionym, sprawowana była w intencji małżeństw zmagających się z problemem niepłodności.

Bogu niech będą dzięki.
Beata i Jerzy Dąbrowscy