01.04.2023 małżeństwa oraz doradcy duchowi z sektora mazowieckiego B mieli okazję wspólnie przeżywać Wielkopostny Dzień Skupienia. Gościli nas Księża Michalici w swojej parafii pod wezwaniem Andrzeja Boboli w Markach. Temat spotkania, nad którym mogliśmy się pochylić, brzmiał „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Spotkanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, podczas której dzięki pięknie przygotowanej oprawie muzycznej, mogliśmy głębiej zanurzyć się w wielkopostną refleksję. Przed Mszą była też możliwość spowiedzi. Homilia wygłoszona przez księdza Zbigniewa Chwaję SCJ, doradcę ekipy sektora oraz W9B, przybliżyła nam pojęcie Kościoła Chrystusowego, dotykała kwestii miłości i odpowiedzialności. Na koniec nastąpiło przyjęcie Karty przez jedno małżeństwo dopilotowane do istniejącej ekipy.

Niezwykle poruszającą częścią wielkopostnej modlitwy było wspólne przeżycie drogi krzyżowej. Ekipy wcześniej przygotowały rozważania do poszczególnych stacji. Rozważania te były głębokie i skłaniające do dłuższej refleksji i zadumy. Dziękujemy serdecznie Parze Sektora, Beacie i Piotrowi Michalskim, za pomysł rozesłania ich do nas wszystkich po spotkaniu. Po zakończonej modlitwie przeszliśmy do sali konferencyjnej, gdzie mieliśmy 0,5 h przerwy na rozgrzewającą herbatę czy kawę oraz integrujące rozmowy. Była również możliwość zakupienia ciekawych pozycji w księgarence. Podczas spotkania sektorowego nie mogło zabraknąć też grup dzielenia. Do tematu, który omawialiśmy w małych grupkach, wprowadzenie przygotowali Agnieszka i Daniel Pawłowcowie. Temat brzmiał: „Co buduje nasze małżeństwo w codziennych relacjach z Kościołem na naszej drodze do świętości? Dobre praktyki i zwyczaje.”. Na koniec nastąpiło podsumowanie tego, co uznaliśmy za najważniejsze, dyskutując w grupkach. Dzięki zachęcie Agnieszki i Daniela, żeby skupić się na tym, co dobre, mogliśmy posłuchać o wielu pozytywnych praktykach. Spotkanie przebiegło jak zwykle w sympatycznej, pełnej ciepła, atmosferze, co widać po uśmiechniętych twarzach na wspólnym zdjęciu.

Chwała Panu!
ekipa W9B

Fot. Piotr Pytel – W7B