W dniu 14.03.2009 Sektor Śląski spotkał się w krakowskich Łagiewnikach na wielkopostnym dniu skupienia.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy nabożeństwem Drogi Krzyżowej, do której rozważania zostały przygotowane przez małżonków. Poprzez rozważenie poszczególnych stacji spotkaliśmy się z Jezusem i mogliśmy rozeznać grzechy naszego życia.

Następnie wysłuchaliśmy konferencji doradcy duchowego Ekipy Sektora ks. Jerzego Karpińskiego SJ, który naświetlił temat czym jest i czym powinna być modlitwa osobista. Po konferencji mieliśmy czas, aby przedstawić Bogu osobiste sprawy i stanąć przed Najświętszym Sakramentem.

Głównym punktem świętowania była Eucharystia, której celebracji przewodniczył ks. Biskup Jan Zając. W skierowanym do nas słowie ksiądz biskup przypomniał jakie priorytety powinny dominować w życiu małżonków i gdzie powinniśmy szukać ratunku w chwilach słabości i zwątpienia.

Po wspólnym posiłku, wysłuchaliśmy konferencji Małgosi i Joachima Grzonków, którzy podzielili się z nami informacjami z kolegium par odpowiedzialnych Regionów END, które odbyło się w lutym w Rzymie oraz wskazali na nasze słabości w życiu zobowiązaniami naszego Ruchu.

Oficjalne spotkanie zakończyliśmy odmówieniem Magnificat i udziałem w Bazylice w Koronce do Miłosierdzia Bożego.

Galeria zdjęć