W dniu 27 grudnia 2022 r. wysłaliśmy do wszystkich małżonków Sektora Wielkopolska C Ekip Notre Dame oraz do doradców duchowych ekip podstawowych zaproszenie do wspólnego kolędowania. Spotkanie zaplanowaliśmy w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kaźmierzu. Gospodarzem parafii – jak wszyscy wiemy – jest ksiądz Krzysztof Musiał pełniący także posługę doradcy duchowego Ekipy Sektora.

Spotkanie zaplanowaliśmy na sobotę 07 stycznia 2023 r.

Organizację spotkania powierzyliśmy Ekipie z Ostroroga.

O godz. 12,oo powitaliśmy zebranych w kościele małżonków oraz dzieci słowami „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” i zapaloną świecą.

Ustawiona przed ołtarzem Ikona Świętej Rodziny świetnie korespondowała z tematem spotkania i oryginalnym żłóbkiem.

Mszę św. prowadził i stosowne słowo skierował do nas ks. Krzysztof . Czytania oraz modlitwa powszechna – Iwonka oraz Mirka i Paweł. Miłym zaskoczeniem była dla nas muzyczna oprawa mszy św. przygotowana przez parafialny zespół.

Po mszy św. udaliśmy się do salki na dzielenie się opłatkiem i dalsze śpiewanie kolęd wspólnie zespołem.

Przy gorącym posiłku oraz herbacie, kawie i ciastku spędziliśmy kolejne kwadranse. Nie mogło obyć się bez niespodzianki – oczywiście odwiedził nas Mikołaj z drobnymi upominkami dla najmłodszych.

Miło było zamienić kilka słów z małżonkami trwającymi w Ruchu już dłuższy czas ale także z tymi, którzy w takim spotkaniu biorą udział drugi lub trzeci raz.

Dziękujemy gospodarzowi miejsca ks. Krzysztofowi, Zespołowi oraz Ekipie z Ostroroga za przygotowanie spotkania.

Niech Nowo Narodzony błogosławi nam i prowadzi nas

– Szczęść Boże. 

Kazia i Maciej