DSC_0945.JPGW minioną sobotę odbyło się zakończenie roku formacyjnego END naszego sektora dolnośląskiego. Dla nas dzień radosny z paru powodów. Formalnie przystąpiliśmy do Ruchu poprzez przyjęcie Karty – i to w pięknych okolicznościach przyrody :) Na zewnątrz słońce, wietrzyk i zieleń, tak jak kochamy z Mężem, gdy żeglujemy na Mazurach. Natomiast w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach przywitał nas cień, zapach drewna, kolorowe witraże w kwiaty i śpiewane Magnificat. Chyba nawet byliśmy spokojni i ośmiomiesięczna córeczka pozwoliła nam tym razem skupić się na Mszy Świętej.

Z ust księdza Sławomira Knopika do serca trafiło jedno konkretne przesłanie – trzeba być radosnym dawcą. Pełnić posługę z radością.

Było wiele mądrych słów i wzruszeń, którymi dzielili się z nami w formie świadectwa po Mszy Świętej małżonkowie odpowiedzialni za pełnienie posługi pary sektora, informacyjnej, pilotującej i łącznikowej. Została powołana nowa Para Sektora – Monika i Marcin Konopkowie. Podziękowaliśmy Ani i Leszkowi Gerste.

To takie dobre, że wszyscy jesteśmy w drodze do świętości i mamy szansę ciągle wzrastać, mierzyć się ze swoimi słabościami, wspierać się wzajemnie. Razem z mężem mamy dużo nadziei. Myślę, że wraz z nami młode małżeństwo Iwona i Adam, które Kartę przyjmowało tuż po nas oraz wszyscy, którzy po wakacjach obejmą nowe służby lub po prostu będą dzielili się sobą z innymi w ekipie, wspólnocie czy wszędzie tam gdzie pośle ich Pan.

A agapa była po prostu wyborna. Zapach kiełbasek z ogniska, wszędzie pełzające bobasy i biegające dzieci, bliscy znajomi na kocu obok, ksiądz na którego wspinała się nasza córeczka, soczyste owoce, pachnące ciasta, zdrowe sałatki i mniej zdrowe przekąski… dziękujemy Wam wszystkim :)

Weronika i Radek