15 września 2006 roku rozpocznie się X Międzynarodowe Zgromadzenie Equipes Notre-Dame w Lourdes (Francja).
Organizatorzy informują, że weźmie w nim udział ponad 9.000 osób (w tym: 4.200 małżeństw, 450 kapłanów, zakonników i biskupów), które będą reprezentowały 108.000 członków END z całego świata, aby spędzić wspólnie czas na modlitwie, dzieleniu się, na uczeniu się i przeżywaniu radości we wspólnocie.

Hasło Zgromadzenia:

Equipes Notre-Dame – żyjące wspólnoty małżeństw, odbicie miłości Chrystusa

Chorągiew polska i niemieckaWśród zaproszonych gości i prelegentów są między innymi: Kardynał Philippe BARBARIN, Kardynał LOPEZ TRUJILLO, Kardynał Géraldo MAJELLA AGNELO, Arcybiskup Jacques PERRIER, o. Alain MATTHEEUWS, p. Françoise SAND, Alberto i Constanza ALVARADO, Jean-Louis i Priscilla SIMONIS.

Członkowie ekip z całego świata, którzy nie będą osobiście w Lourdes, także mogą uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach tego Zgromadzenia i dlatego przygotowana została specjalna witryna internetowa, na której będzie można “na bieżąco” obserwować przebieg Kongresu. Zachęcamy do odwiedzin tej strony i zjednoczenia w modlitwie z uczestnikami Zgromadzenia szczególnie w modlitwie porannej oraz podczas nocnej adoracji, jaka będzie miała miejsce z 18/19 września. Znajdą się tam również relacje ze spotkań, wywiady, zdjęcia itp.

Adres strony: www.lourdes2006end.com

Galeria zdjęć