Od 12 lat małżeństwa należące do Ruchu Equipes Notre-Dame pielgrzymują do sanktuariów maryjnych. Naszym tegorocznym celem stało się sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Raciborskich. Przepiękna, otoczona lasami miejscowość w diecezji gliwickiej gościła kilkaset małżeństw z Polski oraz reprezentantów małżonków ze Słowacji.

Spotkanie to,  jak zawsze jest okazją do bliższego poznania, wysłuchania konferencji, uczestniczenia w dzieleniu się swoją wiarą, a przede wszystkich podziękowaniu Panu Bogu we mszy św. za cały rok wspólnego kroczenia do świętości. Nasze spotkanie zaszczycił swoją obecnością, ordynariusz diecezji gliwickiej ks. bp Jan Kopiec, który przewodniczył uroczystej Eucharystii oraz wygłosił do nas Słowo Boże.


Nowy sektor

W Regionie Polska Ruchu END mamy  coraz więcej małżeństw, które formują swoją wiarę, relacje małżeńskie oraz głoszą światu Jezusa. Rozwój liczebny pociąga za sobą konieczność rozwoju organizacyjnego. W czasie pielgrzymki nastąpiło oficjalne powołanie sektora dolnośląskiego, wcześniej będącego częścią sektora śląskiego. Para Odpowiedzialna nowego sektora – Ania i Leszek Gerste, oficjalnie przyjęła swoją posługę.

Nowe pary odpowiedzialne

Ruch END daje małżeństwom wiele dobra. Zarówno doświadczenie całego Międzynarodowego Stowarzyszenia Małżeństw, jak i osobiste świadectwo poszczególnych osób, to nasza siła. Od samego początku, od roku 1939, nasz założyciel o. Henri Caffarel, wskazywał, że postawa dawania powinna być naszą wizytówką. Zgodnie z naszymi zasadami, odpowiedzialność, za pracę w sektorach jest przekazywana co 3 lata, kolejnym małżeństwom. W tym roku dziękujemy za posługę parom kończącym swoją misję w sektorach:

  • mazowieckim – Kasi i Markowi Rymszom;
  • wielkopolskim – Honoracie i Sławkowi Pakułom;
  • śląskim – Bernadecie i Piotrowi Dylom.

Z dużą radością przyjmujemy nowe pary odpowiedzialne za sektory:

  • mazowiecki – Beatę i Marcina Pińkowskich;
  • wielkopolski – Anię i Jurka Kolbuszów;
  • śląski – Aurelię i Andrzeja Olesiów.

Kilka godzin spotkania upłynęło bardzo szybko. Rozjechaliśmy się do swoich domów, z nowym zapałem do życia Ewangelią Jezusa Chrystusa.

Gosia i Waldek Kaduk

( Film zapraszający na Pielgrzymkę: http://youtu.be/rA_u8LID798 )