Dnia 10 maja 2008 roku w Poznaniu, podczas pielgrzymki, zostaliśmy mianowani parą Sektora Mazowieckiego. Nazywamy się Marzenka i Michał Mamczarz. Jesteśmy małżeństwem od 21 lat, ale znamy się jeszcze z czasów licealnych. Chodziliśmy ze sobą 5 lat zanim się pobraliśmy.

Po ślubie zamieszkaliśmy w Aninie – jest to osiedle na obrzeżach Warszawy, położone na skraju Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Po kilku latach małżeństwa stwierdziliśmy, że brakuje nam życia wspólnotowego. Odnowiliśmy nasze kontakty z lat młodzieżowych i w ten sposób trafiliśmy do Domowego Kościoła. W tej wspólnocie trwaliśmy do 2001 roku.

Z radością przyjęliśmy fakt powstawania Ruchu Equipes Notre-Dame w Polsce i włączyliśmy się w tworzenie ekip w Warszawie. Pilotowaliśmy dwie ekipy, później pełniliśmy posługę pary łącznikowej.

Marzenka dla dobra dzieci zrezygnowała z pracy zawodowej (z wykształcenia jest przedszkolanką) i jest wzorem matki. Zawsze na miejscu, troskliwa, opiekuńcza. Trzyma cały dom w ryzach.

Michał, razem ze swoim ojcem, pracuje we własnej firmie. Produkują różne artykuły kosmetyczne i fryzjerskie. Jako człowiek o wykształceniu ścisłym (chemik) jest bardzo konkretny.

Mamy czwórkę dzieci – Łukasza, Jolę, Kasię i Mateusza. Każde jest na swój sposób wyjątkowy i niepowtarzalny, ale jednocześnie jesteśmy do siebie podobni jako rodzina.

Łukasz ma 20 lat i jest studentem 1 roku informatyki na Politechnice. Jest indywidualistą i zawsze stara się poradzić sobie sam z własnymi problemami.

Jola jest 19-letnią świeżo upieczoną studentką ekonomii na SGH. Jest bardzo utalentowaną i otwartą osobą. Stara się by wszyscy wokół niej czuli się dobrze i zawsze się uśmiecha.

Kasia ma 17 lat. Po mamie odziedziczyła naturę humanistki, ale potrafi spojrzeć na świat bardzo logicznie. Może sprowadzić człowieka brutalnie na ziemię ale i pocieszyć.

Najmłodszy Mateusz jest 15 letni chłopakiem przed którym ważny wybór – w tym roku kończy gimnazjum i będzie musiał zdecydować co chce robić dalej w życiu. Uwielbia komputery więc prawdopodobnie pójdzie w ślady brata. Jako najmłodsze dziecko i do tego syn, jest oczkiem w głowie mamusi.

Mamy dorosłe i dojrzałe dzieci, a sami czujemy się jeszcze młodzi.

Jako para odpowiedzialna za rozległy Sektor Mazowiecki pragniemy tak zorganizować jego pracę, by wszystkie ekipy czuły się bliską ze sobą związane pomimo dużych odległości, jakie je dzielą. Naszym ekipom służąwspaniali doradcy duchowi, na których radę, wsparcie i modlitwę możemy zawsze liczyć.

Wdzięczni jesteśmy ojcu Dezyderiuszowi, który zgodził się zostać doradcą duchowym, jak rownież nowo powołanym parom łacznikowym wchodzącym w skład ekipy sektora. Cieszymy się że i inni (pary pilotujące, para medialna, opiekunowie do dzieci) podjęli ochoczo i odpowiedzialnie swoje posługi. Wielką radością napawa nas fakt, że powstają nowe ekipy w Lublinie, Łodzi i w Warszawie.

Z ufnością patrzymy w przyszłość, ponieważ wiemy, że nie jesteśmy sami, a towarzyszą nam małzeństwa rozwijające swoją duchowość i troszczące się o dobro Ruchu. Modlimy się do Ducha Świętego o wszelkie dary potrzebne do sprawowania tej posługi.

Marzenka i Michał Mamczarz