Witamy wszystkich bardzo, bardzo serdecznie. Szczęść Boże!!!

Jest nam bardzo miło widzieć Was Małżonkowie tak na “gala” pamiętając niektóre pary z zabawy ubiegłorocznej, wielu z Was – ze spotkań organizowanych przez Region czy Sektor a są wśród nas pary widziane po raz pierwszy przez nas w ogóle a także znane tylko z widzenia.

Para którą chcielibyśmy przedstawić Wam i sobie – znamy się tylko z rozmów telefonicznych – to Magdalena i Jacek. Kolejna para, którą my znamy z takich bardzo luźnych kontaktów to Jadwiga i Marek.

Oba małżeństwa zapragnęły poznać bliżej  nasz Ruch. Z wielką radością przyjęły- tak z marszu – propozycję wzięcia udziału w naszej zabawie co nas niezmiernie cieszy.

W czytaniach Ew. wg. św. Marka z dnia wczorajszego P.Jezus mówi do głuchoniemego  “Effatha” – Otwórz się.  Słowa te odnoszą się nie tylko do głuchoniemego ale także do nas wszystkich. Otwórzmy  się, otwórzmy swoje serca, umysły, usta -pozwólmy prowadzić się Duchowi św. głosząc chwałę Pana na tym spotkaniu ale także w codziennym życiu.

Pragniemy odpocząć ciesząc się tym wspólnym spotkaniem, obecnością małżeństw z którymi dawno się nie widzieliśmy, poznając także te nowe, tak twarzą w twarz, oderwać się od codziennych, tak zwyczajnych, przyziemnych spraw, porozmawiać itp. itd.

Przedstawiamy Wam naszych współorganizatorów Sandrę i Jarka, którzy dopiero od września są w Ekipach a już zdecydowali się na pełnienie posług. Za to im bardzo dziękujemy.

Witamy także naszego didżeja Pana Krystiana, który przyjął zaproszenie i jednocześnie obowiązek towarzyszenia nam w trakcie tego spotkania. Liczymy – a z doświadczenia wiemy że postara się zadowolić swoim repertuarem wszystkich  tu zgromadzonych starszych i młodszych. Witamy również Ks. Krzysztofa który jest dzisiaj razem z nami.

Staraliśmy się razem z Sandrą i Jarkiem – zorganizować wszystko jak najlepiej aby zapewnić nam wszystkim wspaniały wieczór. Życzymy wszystkim świetnego humoru, wesołego nastroju, dobrej zabawy, niezapomnianych wrażeń oraz wspaniałych wspomnień.

Kazia i Maciej

ŚWIADECTWO Z  ZABAWY

Witajcie!
Mam na imię Sandra i wraz z mężem Jarosławem jesteśmy w END od września 2022 r.
Zgodnie z punktami wysiłku podjęliśmy wspólnie chęć wzrastania w Ruchu Equipes Noter-Dame.
Po pewnych osobistych wydarzeniach postanowiłam codziennie czytać fragment Pisma Świętego. Dało mi to poczucie bycia Dzieckiem Bożym oraz napełnienie Duchem Świętym. Uważnie przyglądałam się co Bóg chce mi powiedzieć.
Kiedy na rekolekcjach dla małżeństw, w których uczestniczyliśmy Para Sektora Kazia i Maciej informowali, że nie mają chętnych małżonków do organizacji tegorocznej zabawy postanowiłam, że podejmę się tego zadania. Wybrałam salę oraz DJ, ustaliłam menu, napisałam ogłoszenie o zabawie. Mimo moich starań nie było wystarczająco dużo chętnych na zabawę. Byłam zmuszona wszystko odwołać, nie mogłam nic już zrobić. Kiedy sytuacja stała się beznadziejna oddałam tę sprawę w ręce Maryi. Zmiana była nagła. Wszystko toczyło się jakby z boku, małżeństwa zaczęły się zgłaszać, coraz więcej i więcej chętnych. Para Sektora postanowiła, że zabawa mimo wszystko odbędzie się, poszukała nowego miejsca i nowego DJ. Zaczęliśmy przygotowania. Przekazywałyśmy sobie informacje na temat zapisów chętnych i atrakcji. Ja zrobiłam kotyliony i zadbałam o wystój sali, a Kazia kupiła kapelusze i maski na bal maskowy oraz balony.
Sama zabawa okazała się bardzo udana, każde małżeństwo bawiło się do samego końca, mogliśmy poznać się bliżej i porozmawiać.
Na koniec chciałabym serdecznie podziękować Parze Sektora Wielkopolski C Kazi i Maciejowi. Daliście mi nadzieję i myśl, żeby się nigdy nie poddawać mimo trudności. Dziękuję również za przybycie Wam Kochani Małżonkowie i mam nadzieję do zobaczenia :)

Z Panem Bogiem

Sandra z Ekipy Międzychód 2