Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Bydgoszczy – Smukale było miejscem spotkania w dniu 19 czerwca 2009 roku, wszystkich małżeństw będących w Equipes Notre-Dame w ramach Sektora Kujawskiego.

Spotkanie to kończyło kolejny rok formacyjny 2009/2010, którzy przeżywaliśmy w duchu hasła formacyjnego “Bóg na Ciebie czeka”.

Przybyły wszystkie ekipy z Bydgoszczy, Torunia oraz Kutna a także były z nami małżeństwa aktualnie biorące udział w pilotażu, który zakończy się we wrześniu.

Eucharystia małżeństw Equipes Notre-Dame Sektora KujawskiegoRozpoczęliśmy uroczystą Eucharystią w tej przepięknej małej kaplicy, która zapełniła się małżeństwami wraz z dziećmi. Gościliśmy wśród nas dwóch kapłanów. Pierwszy to ks. Dariusz Kajzer, który obecnie pracuje na misjach w Papui Nowej Gwinei – parafia Margarima a wcześniej był Doradcą duchowym Equipes Notre-Dame w Toruniu. Drugim kapłanem, który koncelebrował Eucharystię był ks. Wenancjusz Zmuda – wieloletni duszpasterz akademicki, aktualnie proboszcz parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Bydgoszczy.

Ksiądz Dariusz Kajzer - misjonarz w Papui nowej GwineiPo Mszy Świętej, ks. Dariusz przedstawił nam wielobarwne realia pracy misyjnej w formie prezentacji zdjęć a także dawał osobiste świadectwo swojej postawy i pracy jako proboszcz parafii Margarima w Papui Nowej Gwinei. Dla wszystkich było to niesamowite spotkanie ukazujące jak bardzo jest to trudna i ofiarna praca misyjna.

Wraz z Siostrami Szensztackimi, które nas gościły w swoim ośrodku, przygotowaliśmy wspólny obiad, gdzie mogliśmy doświadczać braterskiej obecności i dzielenia się życiem.

Całe spotkanie zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu w tym pieknym Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Galeria zdjęć