28 czerwca we Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny małżeństwa Equipes Notre-Dame z Dolnego Śląska świętowały zakończenie roku formacyjnego. Były to szczególne obchody ponieważ po ostatni raz spotykaliśmy się jako część sektora śląskiego. Dziękowaliśmy Bogu za otrzymane w tym roku łaski, prosząc o błogosławieństwo dla wszystkich doradców duchowych oraz małżeństw tworzących Ruch. Podczas mszy świętej Bernadeta i Piotr Dylowie podziękowali parom łącznikowym i informacyjnym za kończącą się posługę. Jednocześnie para nowopowstałego Sektora Dolnośląskiego powołała nowe małżeństwa, które zdecydowały się poświęcić czas i siły dla służby. W tym kontekście mocno wybrzmiała homilia wygłoszona przez ks. Andrzeja Godynia doradcę siódmej ekipy wrocławskiej o wierze pozwalającej przezwyciężyć strach. Eucharystię koncelebrowali    również       ks. Sylwester Pacierpnik oraz o. Jozafat Gohly, doradcy pierwszej i piątej ekipy wrocławskiej.

Po Eucharystii spotkaliśmy się w pomieszczeniach pobliskiego gimnazjum salezjańskiego, gdzie małżeństwa przyjmujące posługi w Sektorze Dolnośląskim krótko się przedstawiły. Był też czas na  rozmowy i dokładniejsze poznanie się przy cieście i owocach. Tym bardziej była to cenna możliwość, ponieważ obecni obecne były małżeństwa z nowych ekip z Polkowic i Wrocławia. Łącznie w tym roku formacyjnym 11 małżeństw przyjęło Kartę Equipes Notre-Dame. Kończącym się akcentem roku formacyjnego był artykuł Ojca Henri Caffarela z 1962 roku o dobrym przeżywaniu wakacji.

„Raduje się me serce w Panu, moc moja dzięki Panu się wznosi, (…) gdyż cieszyć się mogę Twoją pomocą.”(1 Sm 2, 1) – z psalmu z dnia 28 czerwca

Anna i Leszek Gerste