Dnia 17 czerwca 2017 r w Somiance k/ Wyszkowa uczestniczyliśmy w zakończeniu roku formacyjnego 2016/2017 ekip Sektora Podlaskiego . Spotkanie oficjalnie rozpoczęła Para Sektora Wiesława i Krzysztof Staniszewscy dokonując krótkiego podsumowania życia w sektorze.

Kolejnym punktem spotkania była konferencja wygłoszona przez zaproszonych gości Annę i Romana Kobiałków Parę Odpowiedzialną Regionu 3 na temat modlitwy małżeńskiej i rodzinnej. Nie nazwalibyśmy tego jednak konferencją a pięknym świadectwem życia. Właściwie jak sami mówili nie odkryli Ameryki, natomiast podkreślili bardzo ważną rzecz, że tym, co wychowuje i kształtuje dzieci jest przykład własnych rodziców. Po 6 latach własnego uczestnictwa w ekipach wydawało nam się, że już sporo wiemy. Zrozumieliśmy jednak, że jako rodzice małych dzieci mamy, nad czym pracować i mamy, dla kogo pracować. Pięknie też ujęli modlitwę małżeńską. Podkreślali, że nie potrzeba dużo. Podczas wspólnego 40 – sekundowego odmawiania Magnificat Niebo łączy się z Ziemią. Stajemy przed Bogiem, jako dwoje ludzi, czasem utrudzonych troskami dnia codziennego a Maryja staje za nami i wstawia się u Boga. Podsumowując Królestwo Niebieskie na Ziemi jest w kochającym się małżeństwie.

Następnie spotkaliśmy się z innymi małżeństwami w małych grupach, w których dzieliliśmy się naszymi doświadczeniami i przemyśleniami na temat przekazywania naszej wiary innym, służenia drugiemu człowiekowi w rodzinie, w ekipie, w środowisku, w którym żyjemy. Pan Bóg potrzebuje nas, posyła nas nie patrząc na to czy czujemy się gotowi do dawania świadectwa o Jego obecności w naszym życiu.

Punktem kulminacyjnym spotkania była Procesja Fatimska z ikoną Św. Rodziny i figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła i Eucharystia dziękczynna za rozwój duchowy małzeństw w roku formacyjnym 2016/2017 koncelebrowana przez Jego Ekscelencję biskupa Stanisława Stefanka i Doradców Duchowych ekip. Byliśmy zachwyceni wygłoszonym przez Niego słowem. Akcentował wartość życia rodzinnego i zachęcał, aby w dzisiejszym świecie, w którym rodzina jest tak bardzo atakowana dawać przykład swojej normalności. Poczuliśmy też ojcowską miłość do nas wszystkich. Zauroczyło nas także podejście do dzieci, cierpliwość, spokój i oczywiście błogosławieństwo. Na zakończenie Mszy Para Sektora odczytała Akt Zawierzenia Rodzin z Sektora Podlaskiego Niepokalanemu Sercu Maryi.

Spotkanie zakończył pogodny podwieczorek z tańcami, grillem i przejażdżką konną dla dzieci. Dziękujemy ks Wojciechowi Zyśk Doradcy Duchowemu dwóch ekip z Somianki i Ekipy Super Regionu Polska-Europa Centralna za zaproszenie, gościnność, otwartość i za trud przygotowania.

Chwała Panu!!!

Ela i Wojtek Staniszewscy z ekipy Grajewo 1.