Miała być pielgrzymka całego Regionu 1 do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie, przekazanie posługi odpowiedzialnych Honoraty i Sławka Pakułów nowej parze, miało być … . Mały, niewidoczny wirus pokrzyżował te plany nie tylko nam. Zakończenie roku formacyjnego zorganizowaliśmy w sektorach, by nie robić dużego zgromadzenia.
W naszym sektorze Wielkopolska A, 21 czerwca 2020 roku zebraliśmy się w kościele pw. Opatrzności Bożej na os. B. Chrobrego w Poznaniu, gdzie ks. Michał Nowacki odprawił Mszę Św. kończącą ten rok formacyjny.
Po Mszy Św. było wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa – jak na czerwiec przystało. Potem zostaliśmy jeszcze w świątyni, by dzielić się przeżyciami z okresu tzw. lockdown’u, gdy byliśmy zamknięci w domach. Msze św. przeżywaliśmy najczęściej przed telewizorem, trzeba było udźwignąć edukację dzieci, zdalną pracę, przezwyciężyć strach i niepewność. Wszyscy potwierdzali, że wsparciem była dla nich modlitwa, rozważanie słów Pisma Św. i głęboka miłość małżeńska jaką budujemy dzięki przynależności do END. Chwile przerw między świadectwami wypełnialiśmy śpiewem wielbiącym Boga w dziękczynieniu, że pozwolił nam bez większych szkód przeżyć ten trudny czas.
Obsługą Mszy Św. zajęły się Pary Łącznikowe, oprawę muzyczną pełniła Karolina G., za co im dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim, którzy angażowali się w życie naszego sektora w ciągu całego roku formacyjnego.

Bożena i Krzysztof K.