W upalny dzień 19 czerwca, małżeństwa Sektora Wielkopolskiego A Ruchu Equipes Notre-Dame zgromadziły się w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego na Wichrowym Wzgórzu w Poznaniu, by zakończyć rok formacyjny 2020/2021. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10:00 Mszą Św. celebrowaną przez Doradcę Duchowego Ekipy Sektora ks. Michała Nowackiego oraz Doradcę Duchowego Ekipy A3 ks. Waldemara Babicza. Upalna pogoda i obawy związane z trwającą jeszcze ciągle pandemią koronawirusa spowodowały, że nie wszystkie małżeństwa zdecydowały się na bezpośredni udział w tym spotkaniu.

Po zakończonej Eucharystii, ks. Babicz przedstawił nam fragmenty książki o Janie Pawle I, którą tłumaczy z języka włoskiego na polski. Dowiedzieliśmy się wielu szczegółów o rodzinie i krainie, z której pochodził przyszły papież. Imię jakie wybrał sobie na pontyfikat było inspiracją dla kardynała Karola Wojtyły, jego następcy.
Po konferencji przeszliśmy do kaplicy wieczystej adoracji, by tam odmówić litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Dziękujemy ekipom A3 i A15 za przygotowanie tego spotkania.

Z życzeniami dobrych i bezpiecznych wakacji zakończyliśmy ten rok formacyjny, którego tematem było MAŁŻEŃSTWO SAKRAMENT MISJI. Idźmy więc z misją między ludzi, pokazując piękno Sakramentu Małżeństwa.
                    Bożena i Krzysztof
Link do zdjęć