Uroczystość Najświętszej Trójcy, 12 czerwca 2022 r., wybraliśmy na dzień zakończenia roku formacyjnego Equipes Notre-Dame Sektorów Wielkopolska A i Wielkopolska B. Trzy lata temu cały Sektor Wielkopolski został podzielony na trzy części i w dwóch z nich powołano nowe pary odpowiedzialne. Minął okres pełnienia posługi, nie był łatwy, bo świat został zaatakowany przez koronawirusa, który sprawił, że nie można było “w realu” uczestniczyć w Mszach Św., wielu spotkaniach, nabożeństwach czy rekolekcjach. Ratowaliśmy się Internetem, zamknięci w domach spotykaliśmy się online, choć nie wszyscy sobie z tym radzili. Na szczęście w ostatnim czasie wróciliśmy do normalności i zakończenie roku formacyjnego można było przeżyć realnie.Zebraliśmy się w kościele pw. Nawiedzenia NMP na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej w Poznaniu i o godz. 15:00 rozpoczęliśmy Mszę Św. celebrowaną przez ks. Michała Nowackiego – doradcę duchowego ekipy Sektora Wielkopolskiego A, ks. Marcina Głowińskiego – doradcę duchowego ekipy Sektora Wielkopolskiego B, ks. Pawła Pacholaka – doradcę duchowego ekipy Regionu 1, ks. Michała Husiara – przyszłego doradcę duchowego ekipy Sektora Wielkopolskiego A oraz ks. Jacka Bielskiego – doradcę duchowego ekipy A5. Homilię wygłosił ks. Marcin Głowiński, a oprawę muzyczną przygotowali Ewa i Paweł Nowakowie oraz Karolina Gębka. We Mszy Św. wzięła też udział Para Odpowiedzialna Regionu 1 E.N.D – Danka i Marek Szczepaniakowie, która po błogosławieństwie przejęła inicjatywę i powołała nowe pary odpowiedzialne: Zosię i Wojtka Górów – dla Sektora Wielkopolskiego A oraz Ewę i Macieja Hudziaków – dla Sektora Wielkopolskiego B. Pary Odpowiedzialne przedstawiły się oraz swoje rodziny i chwilą modlitwy powierzyły swoją posługę Matce Bożej.
Potem przyszedł czas na podziękowania za pełnienie funkcji Pary Odpowiedzialnej Sektora Wielkopolskiego A – Bożenie i Krzysztofowi Kurkowiakowm oraz Sektora Wielkopolskiego B – Agnieszce i Piotrowi Zielińskim. Były kwiaty i upominki od Pary Regionu 1, Pary Odpowiedzialnej Sektora Wielkopolskiego C i przyjaciół z ekipy oraz świadectwa ustępujących par.
Po tych przeżyciach duchowych udaliśmy się na agapę, by posilić się treściwą zupą i wypić kawę lub herbatę z “czymś słodkim”.
Kto przybył na tę uroczystość z dziećmi mógł oddać je pod fachową opiekę, by swobodnie w grupach rozważyć przygotowane przez ks. M. Głowińskiego pytania:
1. W jaki sposób otwieram się na Mądrość Bożą w codzienności?
2. Jak codzienne troski i zmagania umacniają wytrwałość w wierze i miłości?
3. Jak wiara umacnia nadzieję?
4. Jak odkrywam i przeżywam prawdę o mnie, o innych i Bogu w moim życiu?
Deszcz nie pozwolił grupom wyjść na zewnątrz, ale miejsce znalazło się w obszernym zapleczu kościoła i mogliśmy pochylić się nad ważnymi tematami.
Na koniec odmówiliśmy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Magnificat z najbardziej wytrwałymi uczestnikami i tak zakończyliśmy rok formacyjny 2021/2022 E.N.D.

Bożena i Krzysztof

Link do zdjęć