DSC_0155 - 2011-06-11 at 15-08-36.jpgW sobotę 11 czerwca br. małżonkowie ekip górnośląskich gromadząc się w Rybniku Boguszowicach w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, dziękowali Bogu za kolejny rok osobistej formacji, tych prób przylgnięcia do Chrystusa w osobie współmałżonka, w którym Bóg w sposób szczególny objawia się nam każdego dnia. Dziękowaliśmy za dar osoby, obrazu Boga, który mnie dotyka, obdarza spojrzeniem pełnym miłości. Dziękowaliśmy za to nasze codzienne „tak o poranku” – przyjmuję Cię takim jaki jesteś mój kochany, pragnę być dzisiaj dla Ciebie. I chociaż trud pracy i obowiązków, niejednokrotnie wprowadzał nas w stan irytacji, to wieczorne nasze spotkanie z Chrystusem, na powrót odbudowywało naszą jedność w Bogu. Dziękowaliśmy w eucharystii Bogu za to całe dobro jakie niesie z sobą bycie członkiem ekipy.

Eucharystię sprawował ks. Jan Brol obecny doradca ekipy sektora śląskiego, któremu tą drogą dziękujemy za dyspozycyjność i okazywaną serdeczność.  Dziękujemy także pozostałym kapłanom doradcom duchowym naszych ekip tj. ks. Marcinowi Ditrichowi, ks. Mariuszowi Drąszczykowi, ks. Henrykowi Foikowi, ks. Józefowi Hejdzie, ks. Wiesławowi Hudkowi, ks. Norbertowi Matuszkowi oraz ks. Jarosławowi Ogrodniczakowi za waszą obecność w ekipach, za świadectwo życia kapłańskiego, za pragnienie budowania żywego Kościoła.

Dziękujemy także ks. proboszczowi Krzysztofowi Błotko za życzliwość okazywaną ekipom oraz zawsze otwarte drzwi kościoła i plebanii.

Dziękujemy również małżonkom posługującym w ruchu i tak Parom Łącznikowym Ilonie i Tadeuszowi Janygom oraz Iwonie i Alkowi Bienkom, a także wszystkim Parom Odpowiedzialnym ekipy podstawowej za wasz trud animacji i organizacji życia ekipy, za Waszą  troskę o wzrost duchowy małżonków Wam powierzonych.

Dziękujemy Wam wszystkim drodzy małżonkowie  ruchu Equipes Notre-Dame za to,  że jesteście, że chcecie razem – jako małżonkowie iść ku Bogu wykorzystując środki, które proponuje Ruch.

Życzymy Wam wszystkim wspaniałych wakacji, rekolekcji, warsztatów oraz wielu chwil pozwalających jeszcze bardziej ukochać ruch, by z jeszcze większym pragnieniem budowania wspólnoty rozpocząć nowy nok formacji. Już teraz i tą drogą zapraszamy Was drodzy kapłani – Doradcy Duchowi ekip oraz Was kochani małżonkowie na godz. 15.00 dnia 03 września 2011 roku na Eucharystię rozpoczynającą kolejny rok pracy.

Para Odpowiedzialna Sektora Śląskiego
Bernadeta i Piotr Dylowie

Galeria zdjęć