27 czerwca 2020 roku u ojców Paulinów w Brdowie odbyło się podsumowanie roku formacyjnego 2019/2020 Sektora Kujawskiego. Było to pierwsze spotkanie w tzw. realu od czasu pojawienia się wirusa Covid-19. Część małżeństw zrezygnowała z przyjazdu ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. Ci którzy dotarli witali się w 3 wersjach: machanie ręką z daleka, łokieć do łokcia i na szczęście z niektórymi można było się serdecznie wyściskać.
Od 10:30 zgromadziliśmy się w sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej
Pierwszym punktem spotkania było sprawozdanie pary odpowiedzialnej sektora – Mirki i Romka Sieradzkich, którzy omówili i podsumowali ten nietypowy rok formacyjny.
Zaraz potem, ks. Roman Żerkowski, odprawił Mszę świętą i wygłosił homilię. Po Mszy wszyscy udaliśmy się do jadalni na smaczny posiłek oraz deser w postaci kawy, herbaty i ciasta, w sali św. Jana Pawła II.
Tu atmosfera była już jak w czasach „przed wirusem”.
Dołączył do nas ks. Michał Styczyński, który zaprosił wszystkie małżeństwa do sanktuarium. Tam wygłosił konferencję. Rozpoczął poruszającym świadectwem ze swojego życia, po czym przedstawił wiele ciekawych spraw związanych z życiem we wspólnocie małżeńskiej i swojej pracy w szkole.
Po konferencji uczestniczyliśmy w nabożeństwie czerwcowym.
Zanim rozjechaliśmy się, uwieczniliśmy spotkanie pamiątkową fotografią. Przy pożegnaniu było już więcej chętnych do ściskania niż przy powitaniu.
Mirka i Jacek Gumowscy Toruń 2

https://ibb.co/album/QknrnS