Stadniki 1Kończymy rok formacyjny 2015-16, który upłynął pod znakiem refleksji nad  „przeżywaniem misji z radością” i Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia. Obfitował on w wiele pięknych momentów bycia we wspólnocie, wzajemnego dzielenia się, jak i małżeńskiego trwania przy Chrystusie. Był to czas zmagania i wzajemnego wspierania się małżonków w codzienności naszego charyzmatu.

Na początku roku otrzymaliśmy słowa: „Jesteśmy powołani do świętości. Każdy z nas ma do wypełnienia specyficzną misję, jaką otrzymał od Pana. Aby mógł podołać temu zadaniu, musi trwać na modlitwie i wsłuchiwać się w głos Boży. Trzeba również odpowiedzieć na Boże zaproszenie: Oto jestem Panie. Poślij mnie. Ponadto, potrzeba trwania w szkole Jezusowej Ewangelii, by móc podejmować dobre decyzje, które będą prowadziły do przemiany w świadków i autentycznych uczniów Chrystusa. Wszystko to jest możliwe dzięki Bożemu przebaczeniu i Jego Miłosierdziu. O wielkich dziełach, jakich Bóg w nas dokonuje, winniśmy świadczyć z radością.”

Teraz stoimy przed Panem, sięgamy myślami wstecz i zastanawiamy się, jak to słowo otwarło nas w ciągu roku na drugiego człowieka, zwłaszcza współmałżonka. Jakie są obszary, w których muszę podjąć dodatkowy wysiłek aby sprostać Bożym wyzwaniom.

Spotkaliśmy się w Stadnikach 12 czerwca 2016 roku, aby wspólnie podziękować dobremu Bogu za łaskę bycia we wspólnocie Ekip. Rozpoczęliśmy od podsumowania i przypomnienia sobie, co w tym roku pracy wspólnota przeżywała. A był to rok nader bogaty w wydarzenia. Rozpoczął się powołaniem Regionu III. Świętowanie Karty wprowadziło nas w duchowy wymiar daru jednego dnia pracy. Z wielu spotkań w których uczestniczyliśmy wspomnę jedynie o Wielkopostnym Dniu Skupienia przeżywanym w Opactwie Cystersów w Mogile. Był to niezwykły czas Jubileuszu Małżonków END, podczas którego przez konferencję o regule życia, nabożeństwo pokutne, sakrament pojednania przygotowaliśmy się duchowo do przejścia przez Bramę Miłosierdzia – widzialny znak niewidzialnego Boga Miłosiernego.

Za to bogactwo minionego roku formacji dziękowaliśmy podczas uroczystej Eucharystii. W szczególny sposób dziękowaliśmy za nowe małżeństwa wstępujące do naszego ruchu. Z wielką radością przyjęliśmy ich publiczne powiedzenie Jezusowi „tak” i potwierdzenie chęci pójścia drogą świętości wytyczoną przez ojca Caffarela.

Po tych wspaniałych przeżyciach duchowych spotkaliśmy się przy wspólnym stole pełnym darów.

Bardzo serdecznie Wam wszystkim dziękujemy, za całoroczną posługę w wielu obszarach odpowiedzialności ekipowej, za wzajemne wspieranie się między ekipami, za uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych, za radość pilotażu, za …. Bóg jeden wie jak wiele zaangażowania i wysiłku wnieśliście do wspólnoty END. Naszym drogim doradcom duchowym dziękujemy za ich posługę, dobre słowo i trwanie przy małżonkach, za gotowość do comiesięcznych spotkań z ekipami. Chwała Panu.

Teresa i Krzysztof Najderkowie Para Odpowiedzialna Sektora Małopolskiego

Zapraszamy do galerii zdjęć