Z wielką radością czekaliśmy na dzień zakończenia roku formacyjnego naszego Sektora. Po ponad roku spotkań zdalnych, oglądania członków Ruchu END na ekranie komputera czekało nas spotkanie stacjonarne, bezpośrednie, twarzą w twarz. To napawało nas optymizmem i przywoływało uśmiech na twarzy. W ten piękny słoneczny dzień z radością udaliśmy się na warszawską Pragę. W blasku promieni słonecznych ukazała nam się biała bryła Kościoła pw. Matki Bożej z Lourdes. Weszliśmy do środka i od razu poczuliśmy wspaniałą atmosferę i poczucie więzi z Ruchem. Tego nam brakowało. Zdalne spotkania nie były w stanie wywołać w nas takich przeżyć i wzruszenia.

Uroczystość zakończenia roku formacyjnego rozpoczęła Msza Św. której przewodniczył Ks. Stanisław Kosiorowski, gospodarz spotkania i opiekun duchowy trzech ekip. Słowo Boże wygłosił do nas Ks. Jacek Gniadek. Pięknie rozbrzmiewał śpiew Zespołu muzycznego złożonego z utalentowanych muzycznie członków Sektora, znakomicie dopełniając oprawę Mszy Św. Z uznaniem i radością oklaskiwaliśmy nowe Pary, które po trudnym w okresie pandemii, pilotażu indywidualnym przyjęły Kartę ENDu. Gratulacje dla Par pilotujących!

Po Eucharystii mieliśmy czas na spotkanie bezpośrednie. Gospodarze przygotowali dla nas w zaciemnionym miejscu ławy, stoły i poczęstunek. Najważniejsze było to, że wreszcie po długim czasie mieliśmy okazję zobaczyć się na żywo, pouśmiechać i porozmawiać patrząc prosto w oczy. Odnieśliśmy wrażenie, że wszyscy byli bardzo radośni, złaknieni kontaktu bezpośredniego, rozmowy. Wszędzie było pełno Ks. Kosiorowskiego, który z szerokim uśmiechem i dobrym słowem zwracał się do gości. Przeżyliśmy wspaniałe chwile. W naszym odczuciu mogłyby one trwać dłużej. Ale w Kościele czekała na nas Siostra Luiza Loretanka z konferencją na temat modlitwy. Słuchaliśmy z zainteresowaniem. Cenne refleksje Siostry o modlitwie indywidualnej, małżeńskiej i rodzinnej wpisują się w konkretne punkty wysiłku naszego Ruchu.

Niezwykle silnym dla nas przeżyciem było świadectwo Asi i Mariana. Słuchaliśmy ze ściśniętym gardłem i łzami w oczach. To świadectwo umocniło w nas wiarę w Miłosierdzie Boże i w to, że za sprawą Bożą cuda się zdarzają współcześnie i niedaleko nas. Spotkanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu, Magnificat, Błogosławieństwo i wspólne zdjęcie.

Opuszczając warszawską Pragę nadal czuliśmy na twarzy blask ostrych promieni słonecznych, doskwierał nam upał, ale w sercach towarzyszyło nam wzruszenie i radość. Był to ważny dzień – pierwsze po przerwie spotkanie w tak licznym gronie.
Dziękujemy za ten dzień Ali i Jackowi Antosiukom Parze Odpowiedzialnej Sektora Mazowieckiego D Equipes Notre-Dame. Dziękujemy Gospodarzom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zakończenia roku formacyjnego Sektora.

Chwała Panu!

Ewa i Darek