W dniu 16 czerwca 2024r. w  Sektorze Wielkopolska C świętowaliśmy ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO 2023/2024, którego myślą przewodnią była EUCHARYSTIA jako źródło misji.

Rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej  w Zielonej Górze, którą odprawił ksiądz Zygmunt Zimnawoda – proboszcz tutejszej parafii oraz doradca  duchowy Ekipy Zielona Góra, w koncelebrze z księdzem Michałem Nowackim – doradcą naszego sektora oraz z księdzem Dariuszem Mazurem –  doradcą ekipy Dąbrówka 2. Bardzo cieszyliśmy się z zaangażowania i obecności naszych kapłanów. Podczas wygłoszonego kazania ks. Zygmunt wskazywał na znaczenie wspólnoty w rozwoju wiary i małżeństwa, a także na znaczenie „drobnych rzeczy”, które się zdarzają każdego dnia. Drobne, niepozorne zło (w zasadzie takie „nic się nie stało”) zawsze niesie za sobą dalsze konsekwencje. I tak samo małe dobro, które uczynimy przynosi obfite owoce. Dlatego nie można być obojętnym na te drobne rzeczy, zarówno te złe jak i te dobre. Ks. Zygmunt nawiązał również do słów ojca Caffarela na temat Eucharystii, która jest „sakramentem jedności”.

Na zakończenie mszy świętej  kartę przyjęły dwa małżeństwa z Dąbrówki – Michalina i Tomek oraz Hania i Adam i tym samym została skompletowana cała ekipa Dąbrówka 2.

Po mszy świętej świadectwo wygłosili Iwona i Szymon Nowak z ekipy Wolsztyn. W poruszający sposób opowiedzieli o swoich doświadczeniach w realizacji punktu wysiłku, jakim jest dialog małżeński (obowiązek zasiadania).

Następnie mieliśmy spotkania w grupach, dzieląc się swoimi refleksjami na temat przeżywania Eucharystii oraz punktów wysiłku i ich „mocy jednoczącej” dla małżeństwa.

Ostatnim punktem spotkania była Agapa – czas na rozmowy i bliższe poznanie. W trakcie Agapy prezentację miały ekipy organizujące spotkanie, tzn. ekipa C6 z Tarnowa Podgórnego oraz C9 z Zielonej Góry. Ksiądz Zygmunt opowiedział również o trudnej historii mieszkańców Ziem Zachodnich      , którzy po II wojnie światowej zostali przesiedleni z Kresów Wschodnich i przez wiele lat żyli w poczuciu tymczasowości.

Dziękujemy wszystkim małżeństwom z naszego sektora za cały rok wspólnej formacji. Chwała Panu.

(tekst Kasia i Mirek Stolarkowie, zdjęcia Radek Jakubowski)