Wierzenica – kościół p.w. Św. Mikołaja, jeden z drewnianych kościołów na “Szlaku kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonki”. O swojej parafii i kościele opowiedział nam ks. Przemysław Kompf – proboszcz, który jest Doradcą Duchowym jednej z ekip. Po informacje o tym ciekawym XVI wiecznym kościele odsyłamy na stronę internetową www.puszcza-zielonka.pl oraz www.kościoły-drewniane.info.
Właśnie tutaj małżeństwa i Doradcy Duchowi Sektora Wielkopolskiego dziękowali za przeżyty rok formacyjny. Powitała nas Para Sektora Iza i Andrzej, którzy podsumowali miniony rok pracy dziękując wszystkim za zaangażowanie i obecność na różnych spotkaniach w sektorze. Takie spotkania pozwalają nam poznać się jeszcze lepiej, tworzyć bliskość, jedność i otwartość między małżeństwami naszego sektora.
Swoimi przemyśleniami na temat hasła roku “Bóg na Ciebie czeka” podzieliła się obecna wśród nas Para Regionu Majka i Leszek, którzy zachęcali nas abyśmy pamiętali, że Bóg nas kocha, kocha każdego z nas i tylko od nas zależy czy otworzymy się na tę miłość, czy pozwolimy Bogu działać w nas dla dobra naszego, naszych małżeństw, rodzin, bliższego i dalszego otoczenia .

Służba to dawanie siebie, swego czasu innym, to zaangażowanie się bez pytania: a co to mi da? Tak właśnie bezinteresownie służyły Pary Łącznikowe przez cztery lata. Honorata i Sławek, Miłka i Andrzej, Bożenka i Krzysiu i to im w imieniu nas wszystkich dziękowała Para Sektora. Za miłość, za takt, za zainteresowanie, za bycie trzecim okiem w ekipie.
Łodzie , które dostali (widoczne na jednym ze zdjęć) z napisem “Wypłyń na głębię” mają im przypominać , że nie można spocząć , bo jak powiedział o. Caffarel “bądźcie wymagający, a nie zawiedziecie się”.
O godzinie 15-tej ks. biskup Zdzisław Fortuniak przewodniczył Mszy świętej i skierował do nas słowo. Mówił, że Ruch Eguipes Notre Dame jest wielkim darem, za który trzeba dziękować ale i zachęcać innych do korzystania z tego daru. Po Mszy świętej wspólna agapa i tak jak w życiu trochę słońca, trochę deszczu, ale atmosfera gorąca i radosna.

Chwała Panu za Ruch Eguipes Notre Dame

Galeria zdjęć