Dnia 16.06.2018 r. w parafii Miłosierdzia Bożego w Łodzi ul.K.Baczyńskiego nowo powstały Sektor Łódzki zakończył pracę formacyjną za rok 2017/2018.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem gości – Beatkę i Marcina Pinkowskich – byłą parą Sektora Warszawskiego oraz wszystkie małżeństwa z Sektora Łódzkiego. Następnie rozpoczęliśmy modlitwą, aby prowadził nas Duch Święty, a Matka Najświętsza wypraszała nam łaski dla naszego sektora, naszych małżeństw i rodzin. Po modlitwie rozpoczęła się konferencja zaproszonych gości na temat: Odkrywanie siebie i współmałżonka w zasiądźmy razem, następnie odbył się krótki test dla wszystkich małżeństw, dotyczący komunikowania się w małżeństwie i w różnych trudnych sytuacjach życiowych. Następnie nastąpił podział na grupy (kolorowe) aby podzielić się radościami i trudnościami w zasiądźmy razem. Dialogi w grupach były owocne, ubogaciliśmy się nawzajem.

Po zakończeniu dzielenia się w grupach przeszliśmy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Po adoracji była celebrowana Msza Święta. W homilii ks. M. Pluta mówił wypełnieniu zobowiązań przez małżeństwa jakie nam zostały dane w ruchu END i odpowiedzialności w budowaniu wspólnoty jaką tworzy Sektor Łódzki. Na zakończenie odbyła się agapa, a także dzielenie się życiem.

Hania i Józef B. PSŁ