Thumb.jpg

W sobotę 11 czerwca spotkaliśmy się w Łbiskach, aby wspólnie z innymi małżeństwami Sektora Mazowieckiego świętować zakończenie roku formacyjnego END. Dla naszego małżeństwa był to pierwszy rok formacji. Chcieliśmy wspólnie z innymi małżeństwami podziękować Panu Bogu za dar wspólnoty END i otrzymane łaski. Na spotkanie przybyły rodziny głównie z Warszawy i okolic.

Najważniejszym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył o. Dezyderiusz. Liturgia słowa tego dnia nawiązywała do dawania świadectwa o Bogu w tych miejscach, do których jesteśmy posyłani. Szczególną rolę w dzisiejszym świecie mają do odegrania małżeństwa, by wzorem świętości życia świadczyć o wartości daru małżeństwa, do którego powołuje nas Chrystus. O tym wielkim zadaniu przypomniał kapłan podczas wygłoszonej homilii.

Po Mszy Świętej przyszedł czas podziękowań dla Marzenki i Michała Mamczarz, którzy zakończyli swoją posługę jak Para Sektora Mazowieckiego. Były wzruszenia, ciepłe słowa i tort :)

Jednocześnie powitaliśmy nową Parę Odpowiedzialną: Kasię i Marka Rymsza, którym życzyliśmy wielu łask Bożych i odwagi w kierowaniu naszym sektorem. Wśród uczestników spotkania nie zabrakło również Pary Odpowiedzialnej Regionu Polska Marii i Leszka Kukułka.

Po Eucharystii odbył się na mały poczęstunek. Przy kawie, herbacie i słodkościach rozpoczęła się część integracyjna, w trakcie której mogliśmy poznać się nawzajem. Następnie udaliśmy się na powietrze, gdzie miała miejsce dalsza część wspólnego świętowania. Przy ognisku piekliśmy kiełbaski, w międzyczasie odbył się mecz piłki nożnej, dzieci miały swój kącik lepienia z gliny, mogły też bawić się na placu zabaw, a młode mamy miały możliwość uczestniczenia w przyśpieszonym kursie wiązania chusty.

To był wyjątkowy czas doświadczania radości wspólnoty małżeństw END. Z niecierpliwością czekamy już na kolejne spotkanie za rok.

Ania i Michał Białobrzescy

Galeria zdjęć