Zakończenie roku pracy 2013/14 w Stadnikach

Zakończenie za nami … czyli o tym co zbliża.

Dla wielu, szczególnie młodych małżeństw, które od niedawna są w Ekipach END, spotkania z innymi ekipami w ramach miesięcznych spotkań, konferencji wyjazdowych, czy dni skupienia wcale nie są prostą i oczywistą sprawą. Nie znamy przecież innych ekip, nie czujemy wspólnoty z nimi, więc jest naturalne, że wcale nie szukamy z nimi kontaktu. Najlepiej czujemy się w swojej ekipie, więc jeśli niewiele osób jedzie “od nas” to także i my mamy ochotę odpuścić.

Podobny tok rozumowania mieliśmy także i my. Jednak po kilku rozmowach wspólnotowych, doszliśmy do przekonania, że poczucia wspólnoty we własnej ekipie, a tym bardziej w ramach całego ruchu nie jesteśmy w stanie zbudować, opierając się li tylko na co miesięcznych spotkaniach formacyjnych.

Jeśli nie macie więc poczucia przywiązania to okazuje się, że tylko My (Wy) sami jesteśmy w stanie to zmienić, właśnie poprzez zaangażowanie we wspólne wyjazdy. Nie jest to rzeczą prostą. Ale szybko przekonujemy się, że warto. Na każdym spotkaniu spotykamy kilka swoich par. Jednocześnie poznając pary z innych ekip. Zakończenie roku formacyjnego było taką doskonałą okazją. Spotkaliśmy się w Stadnikach – centrum powołań księży Sercanów – Seminarium Duchownym.

I nie było to w naszym odczuciu kolejne zwykłe spotkanie. Była to bowiem wspaniała okazja, aby przysłuchać się, co Kościół i inni małżonkowie mają do powiedzenia o sferze seksualności małżeństw. Dzięki konferencji Księdza Gabriela Pisarka na nowo odkrywaliśmy prawdę zawartą na kartach Biblii jakże odważną i jasno mówiącą o wzajemnej miłości małżonków. Prawdziwą dla nas nauką życia były świadectwa dane przez Anię i Romka Kobiałków a po nich: Romę i Jurka Starczyńskich. Całość podsumowana została doskonałym filmem – które było świadectwem ewangelickiego pastora, który w prosty i jasny, ale niezwykle zabawny sposób wskazywał na różnice pomiędzy potrzebami żony i męża i podsuwał rozwiązania, aby te dwie istoty w akcie małżeńskim mogły się spotkać i dopełnić swoją Miłość – która jak mówił ks. Pisarek, jest aktem czci oddawaną Panu Bogu przez osoby związane sakramentalnym związkiem małżeńskim.

Podsumowując, kto nie był, niech żałuje. Dla nas ten wyjazd był wspaniałą okazją nie tylko do poszerzenia swojej wiedzy o małżeństwie, ale także by być razem z własną rodziną i Ekipą.

Magdalena i Tomasz Wiącek

Galeria zdjęć