W sobotę, 10 czerwca, w kościele MB Bolesnej na poznańskim Łazarzu miało miejsce uroczyste zakończenie roku formacyjnego 2016/17 w Sektorze Wielkopolskim.
Było to ostatnie wydarzenie, które współorganizowaliśmy jako małżeństwo odpowiedzialne za Sektor Wielkopolski, gdyż był to jednocześnie dzień zakończenia naszej trzyletniej posługi.
Rozpoczęliśmy spotkaniem dla małżeństw odpowiedzialnych. Był to czas podsumowań oraz propozycji na dalszy okres pracy formacyjnej w naszym sektorze.
O godz. 12.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył Doradca Duchowy naszego sektora ks. Andrzej Pryba MSF. Koncelebrowali ks. Rafał Czerniejewski – Doradca Duchowy Regionu I, ks. Grzegorz Kałdowski MSF, ks. Tomasz Kozica i ks. Marcin Głowiński – Doradca Duchowy nowej ekipy.
Słowo Boże skierował do nas ks. Rafał.
Po homilii nastąpił radosny moment przyjęcia Karty END przez nowe małżeństwa. Kartę  przyjęło 7 małżeństw pilotowanych przez Małgosię i Mariusza Dworaczyków oraz Honoratę i Sławka Pakułów.
Zakończenie mszy było jednocześnie czasem na podziękowania Panu Bogu i przyjaciołom z naszego Ruchu za cały miniony okres.
Dziękujemy naszemu Doradcy Duchowemu ks. Andrzejowi za posługiwanie nam przez te lata jako Ekipie Sektora. Dziękujemy wszystkim osobom posługującym w sektorze – parom łącznikowym Ewie i Jurkowi Banaszakom, Tereni i Mariuszowi Michalakom, Paulinie i Markowi Liszkowskim, Oli i Grzegorzowi Wróblom, naszej parze finansowej – Iwonie i Darkowi Mieńko, naszej parze informacyjnej – Dance i Markowi Szczepaniakom. Dziękujemy też i żegnamy naszego wieloletniego Doradcę Duchowego jednej z ekip i Ekipy Sektora w dwóch minionych kadencjach – ks. Grzegorza, który wkrótce obejmie parafię w Rzeszowie.
Nasze podziękowania składamy także na ręce wszystkich, którzy angażowali się w życie wspólnoty organizując poszczególne wydarzenia, ubogacając liturgię muzyką i śpiewem i realizując różne inne posługi, o które poprosiliśmy. Dzięki Waszemu zaangażowaniu był to dla nas piękny czas wzajemnego ubogacania się poprzez służbę.
Dziękujemy wszystkim członkom naszych ekip za wielką życzliwość i wsparcie, którymi obdarzali nas w czasie pełnienia naszej posługi. Dziękujemy wszystkim kapłanom posługującym w naszych ekipach, którzy byli i są dla nas podporą duchową.
Ze strony pary odpowiedzialnej Regionu I – Honoraty i Sławka Pakułów usłyszeliśmy bardzo miłe słowa podziękowania i otrzymaliśmy na pamiątkę fotoreportaż z minionych trzech lat.
Wreszcie nastąpił bardzo przez wszystkich wyczekiwany moment – Honorata i Sławek ogłosili kto zostanie nową Parą Odpowiedzialną Sektora Wielkopolskiego. Do pełnienia tej posługi powołani zostali Paulina i Marek Liszkowscy z ekipy Wilczyna 1. Nowo powołane małżeństwo skierowało kilka słów do zebranych i poprosiło wszystkich o modlitewne wsparcie dla ich działań na rzecz Ruchu.
Nowej parze życzymy obfitości łask Bożych i wytrwałości w pracy na rzecz duchowego wzrostu małżeństw z Wielkopolski. Ze swej strony zapewniamy o naszej otwartości do służenia wszelką pomocą i dzieleniu się zdobytym przez te trzy lata doświadczeniem.
Po mszy św. wszyscy zgromadziliśmy się na wspólnej agapie, którą tym razem rozpoczęliśmy od treściwej zupy, którą zapewnili nam organizatorzy tego dnia – ekipy Poznań 5 i Poznań 11.
Cieszy nas spora frekwencja oraz fantastyczna atmosfera, która towarzyszy nam w czasie spotkań sektora. Patrząc na przyjaciół z Ruchu czerpiemy wiele radości z posługiwania i widzimy sens wysiłków wkładanych w pracę na rzecz umacniania i rozwoju Ruchu.
Jeszcze raz wszystkim przyjaciołom z Ruchu składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ania i Jurek Kolbuszowie – ustępująca Para Odpowiedzialna Sektora Wielkopolskiego

Zdjęcia z zakończenia roku obejrzeć można korzystając z linku:        https://goo.gl/photos/YXMocJwT2NBt4d6j6