DSC_3414a12 czerwca 2016 roku był dniem pogodnym i radosnym dla naszego sektora. A to z wielu powodów…
Bogu niech będą dzięki… za to, że tak licznie przybyliśmy do parafii Świętego Mikołaja w Wierzenicy, gdzie „od zawsze oczekuje”  nas gościnny Ksiądz proboszcz Przemysław  Kompf.   W tym w wyjątkowo  pięknym,  wiejskim, drewnianym kościółku  Ksiądz Przemek  odprawił dziękczynną  Eucharystię za  wszystkie wysiłki, które poczyniliśmy w tym roku formacyjnym.  Osiem małżeństw przyjęło Kartę Equipes Notre – Dame. Odbyło się to  w rodzinnej atmosferze przepełnionej modlitwą, duchem miłości i jedności  oraz starannie przygotowanej  oprawy liturgicznej. Mszę św. poprzedziło spotkanie podsumowujące dla Par Odpowiedzialnych.


Zakończenie rocznej pracy to czas pewnego podsumowania i refleksji.  Wszyscy obecni  mieli możliwość  zajrzeć do własnej duszy, czy to podczas Eucharystii, czy na spotkaniu z małżeństwami odpowiedzialnymi,  by odpowiedzieć  na pytanie: „Jakie wysiłki poczyniłem – we własnym małżeństwie, w ekipie, dla dobra innych małżeństw – by samemu i ze współmałżonkiem  być bliżej siebie  i Pana Boga oraz, by zanieść tę Bożą  miłość  innym?”

A po uczcie duchowej – ciąg dalszy uczty, tej dla ciała, odbył się  pod wiatą przy ciasteczku, kawie i herbacie.  Spotkania,  rozmowy, serdeczne uściski, życzliwość, a także…  możliwość zakupu ciekawych pozycji w parafialnej księgarni…  Także najmłodsi uczestnicy mogli się nacieszyć zabawą i przebywaniem z innymi dziećmi, „ciociami i wujkami”.
Wszystkim dziękujemy za cały rok, zaangażowanie i wielkie serca, za ten wspólnie przeżyty dzień – wspólny czas radości. Szczególne podziękowania kierujemy do ekip odpowiedzialnych za przygotowanie tego dnia – Poznań 2, Poznań 13 i Poznań 15. Życzymy wszystkim i sobie szczególnej obecności  Świętej Rodziny w naszych rodzinach, a zwłaszcza  w  okresie  letniego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu…
Ania i Jurek Kolbuszowie